Muzyczne skarby zza oceanu – jak K.A.S.A. odkrył latino disco

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Muzyczne skarby zza oceanu – jak K.A.S.A. odkrył latino disco
K.A.S.A. jest zafascynowany sceną muzyczną Karaibów.Foto: FOTON/PAP

– Karaiby muzycznie są naprawdę fascynujące – uważa K.A.S.A. Gość audycji "Spotkania trzeciego stopnia" opowiedział o swojej fascynacji muzyczną kulturą Ameryki Łacińskiej, którą chętnie odwiedza od jakiegoś czasu.

  • Krzysztof "K.A.S.A." Kasowski pochodzi z Kielc. Muzyczną karierę rozpoczynał w latach 90. jako raper.
  • W kolejnych latach poszerzył wachlarz swoich muzycznych zainteresowań o inne gatunki. W 2000 roku nagrał przebojowy utwór "Maczo", utrzymany w stylistyce latino.
  • Ostatnio K.A.S.A. zainteresował się mocno kulturą muzyczną Ameryki Południowej i Środkowej.

Jednym z największych przebojów, jakich dorobił się K.A.S.A., pozostaje utrzymany w latynoskim klimacie "Maczo". Wokalista opowiedział w Trójce o okolicznościach, w jakich powstał utwór z 2000 roku. – Po pierwsze, była to odpowiedź na rosnącą modę na muzykę latino. A dwa, że było wtedy bardzo zimno, nagrywałem to w grudniu. Chwilę wcześniej kolega przywiózł mi dużo latynoskich płyt z podróży do Ameryki Środkowej i Południowej. Zauważyłem, że gdy to sobie puszczałem, to mi się robiło cieplej.   

Źródło: YouTube / K.A.S.A. TV

Alternatywny świat wspaniałej muzyki

K.A.S.A. przyznał, że muzyką latynoską zainteresował się na poważnie dopiero kilka lat po nagraniu piosenki "Maczo". Wtedy też zaczął jeździć regularnie do Ameryki Południowej. Zafascynowali go bohaterowie tamtejszej sceny muzycznej, tacy jak Ruben Blades i Willie Colon z Panamy, Celia Cruz z Kuby czy Juan Luis Guerra z Dominikany.

– Karaiby muzycznie są naprawdę fascynujące – stwierdził K.A.S.A. – Okazuje się, że gdzieś między Panamą, Kolumbią, Wenezuelą, Portoryko a Republiką Dominikany istnieje alternatywny świat wspaniałej muzyki, która istniała równocześnie z muzyką disco. Ludzie wyglądali podobnie, ale tańczyli zupełnie inaczej. Oni mieli te szerokie kołnierze, czasem mieli afro, ale tańczyli salsę i to był zupełnie inny świat.


Posłuchaj

49:43
Jak K.A.S.A. odkrył latino disco (Spotkania trzeciego stopnia/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Czytaj też: 

***

Tytuł audycji: "Spotkania trzeciego stopnia"
Prowadzi: Tomasz Żąda
Data emisji: 14.01.2024
Godzina emisji: 13.05

kc


Polecane