Trójka na żywo z Wisły. Powraca zimowa akcja Polskiego Radia "Z głową w górach"!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trójka na żywo z Wisły. Powraca zimowa akcja Polskiego Radia "Z głową w górach"!
Tegoroczną edycję "Z głową w górach" zaczynamy w Wiśle. Bądź z nami!Foto: Polskie Radio

Zaczynają się zimowe ferie, sezon narciarski w pełni, a Program 1 Polskiego Radia oraz radiowa Trójka ponownie zapraszają na plenerowe audycje z najpopularniejszych górskich miejscowości. Nasi dziennikarze sprawdzają warunki na stokach, odwiedzają najciekawsze miejsca i popróbują miejscowych specjałów. Pierwszym przystankiem zimowej podróży była Wisła.

Cykl "Z głową w górach" to akcja zainicjowana przez Program 1 Polskiego Radia oraz radiową Trójkę. Podczas zimowych ferii dziennikarze odwiedzają popularne miejscowości górskie, skąd przygotowują plenerowe audycje, by być bliżej słuchaczy. Akcja ma na celu propagowanie aktywnego wypoczynku, bezpieczeństwa na stokach oraz zaprezentowanie walorów turystycznych, krajoznawczych i kulturowych odwiedzanych miejsc. Słuchacze mogą liczyć na spotkania z prowadzącymi, obszerne relacje oraz ciekawe wywiady, przygotowane przez dziennikarzy Polskiego Radia. 

Na początek dziennikarze Programu 3 Polskiego Radia zawitali do Wisły, która na kilka dni stała się zimową stolicą Polski. W piątek, 12 stycznia, od godz. 10.05 plenerową audycję "Zapraszamy na weekend" prosto ze stoku poprowadził Piotr Firan. Dziennikarz ponownie pojawił się na antenie późnym popołudniem, by wraz z Dariuszem Urbanowiczem poprowadzić "Po drodze z Trójką" (18.05-19.00), wprost spod Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince! W weekend odbywał się tam konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. 

Również w sobotę, 13 stycznia, nasz niezłomny redaktor Firan poprowadził "Trzymaj z Trójką" (13.05-15.00). Tym razem plenerowe studio stanęło przy stacji narciarskiej Cieńków. Ponadto przez cały weekend można było słuchać relacji w serwisach informacyjnych Programu 3 Polskiego Radia oraz oglądać zdjęcia w mediach społecznościowych Trójki. Podczas plenerowych wyjazdów i aktywności zimowych prezentowane będą także sety DJ-skie.

Reporterzy cyklu "Z głową w górach" już w najbliższym czasie wyruszą w dalszą trasę i odwiedzą kolejne miejscowości: Szczyrk (16-17 stycznia), Zakopane (19-20 stycznia), Zieleniec (26-27 stycznia), Ustrzyki Dolne (2-3 lutego), Czarną Górę (9-10 lutego), Krynicę-Zdrój (16-17 lutego) oraz Jurgów (23-24 lutego).

pr/kc/gs

 

Polecane