Corey Taylor odwołuje trasę koncertową po Ameryce. Co z koncertem w Polsce?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Corey Taylor odwołuje trasę koncertową po Ameryce. Co z koncertem w Polsce?
Ze względu na pogarszający się stan zdrowia, Corey Taylor odwołał trasę koncertową w Ameryce Północnej. Artysta nie ogłosił na razie, co z letnimi występami w EuropieFoto: Milan Risky/Shutterstock

Wokalista zespołów Slipknot i Stone Sour, Corey Taylor, odwołał zbliżającą się solową trasę koncertową po Ameryce Północnej. Artysta przekazał w komunikacie, że powodem jest pogarszający się stan zdrowia. O ile tegoroczne występy Slipknotu na żywo w Europie nie są zagrożone, nie wiemy jeszcze co z solowymi koncertami muzyka na Starym Kontynencie, w tym Polsce.

W oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych Corey Taylor przekazał, że przez ostatnie kilka miesięcy pogarszał się stan jego zdrowia fizycznego i psychicznego i dotarł do punktu, w którym jest to szkodliwe zarówno dla niego, jak i jego rodziny. - Wiem, że ta decyzja będzie dla niektórych szokiem, ale po długim namyśle i zrozumieniu, gdzie jestem i dokąd zmierzam, potrzebuję wycofać się i spędzić czas w domu z rodziną - pisze artysta w oświadczeniu. 


Nie jest to pierwszy raz, gdy Corey Taylor sygnalizował problemy ze zdrowiem. - Jak już mówiłem wcześniej, oceniając swój stan fizyczny sądzę, że zostało mi jeszcze jakieś pięć lat na scenie - wyjaśnił w rozmowie z "Rock Freed" w 2023 roku.

Corey Taylor odwołuje występy. Co z koncertem w Polsce?

Odwołana trasa po Ameryce Północnej miała promować nowe solowe wydawnictwo Taylora - wydany jesienią 2023 roku album "CMF2". Pierwszy koncert w ramach tournée był zaplanowany na 3 lutego, w Toronto. Artysta zapewnił, że fani otrzymają pełny zwrot pieniędzy za bilety na anulowane koncerty.

Latem tego roku muzyk i wokalista ma wyruszyć w trasę koncertową po Europie. Odwiedzi wtedy również Polskę - na 3 czerwca zaplanowano występ Taylora w Warszawie. Na razie nie pojawiły się doniesienia o tym, by europejska odsłona tournée miała zostać odwołana.

Źródło: Corey Taylor/YouTube

Na pewno nie są zagrożone koncerty grupy Slipknot, której frontmanem jest Corey Taylor. Zespół zagra na Starym Kontynencie w grudniu tego roku, odwiedzając m.in. Amsterdam, Dortmund, Zurych, Paryż i Londyn. Formacja w swojej 

Najczęściej czytane:

qch/ans

Polecane