Marta Burdynowicz: cieszę się, że stres towarzyszy mi cały czas

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Marta Burdynowicz: cieszę się, że stres towarzyszy mi cały czas
Marta Burdynowicz Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jak co tydzień dwie pasjonatki sztuki scenicznej, Malwina Kiepiel i Magda Kuydowicz, opowiadają o spektaklach, festiwalach i imprezach związanych z teatrem, które odbywają się w całej Polsce i nie tylko. Rozmawiają także z twórcami – aktorami, reżyserami, kompozytorami i dramatopisarzami. W ostatniej audycji roku 2023 ich gościem była Marta Burdynowicz: aktorka musicalowych hitów, w tym "SIX" w Teatrze Syrena, doskonale znana także jako zwyciężczyni jednego z talent show.

Marta Burdynowicz jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale wokalno-aktorskim (specjalność: musical). Zaczynała od współpracy z Teatrem na Plaży w Sopocie, potem można było ją zobaczyć i usłyszeć na deskach teatrów muzycznych w Poznaniu i Łodzi. Była uczestniczką i solistką wielu festiwali i koncertów musicalowych, a także jurorką w programie "Śpiewajmy Razem: All Together Now". W 2021 roku wygrała popularny telewizyjny talent show. Obecnie musical "SIX" w warszawskim w Teatrze Syrena w którym występuje, bije rekordy popularności.

Jest również, obok Dagmary Rybak i Marcina Januszkiewicza, wokalistką zespołu Café Majonez, pracuje też jako aktorka dubbingowa.

Tata, fan numer jeden

Rozmówczyni autorek audycji przyznaje, że jest osobą zdecydowaną i bardzo wcześnie podjęła decyzję dotyczącą swojej przyszłości i tego, kim chce być w życiu. – Od dziecka wiedziałam, że chcę śpiewać: z czasem wyklarowało się, że to będzie teatr muzyczny. Bardzo dużą zasługę ma moja mama, która zaszczepiła we mnie i w moim tacie miłość do bajek Disneya, które były w naszym domu obecne, od kiedy pamiętam. A czymże są bajki Disneya, jak nie musicalami? – opowiada o początkach swojej fascynacji. – Miałam taki zwyczaj, że jak obejrzałam bajkę, to później jeszcze dostawałam kasetę ze ścieżką dźwiękową: wtedy jeszcze były kasety magnetofonowe! Miałam swój mikrofonik, nagrywałam się na kasety… To była pasja bardzo pielęgnowana przez rodziców. Większy ukłon muszę jednak zrobić w kierunku mamy, bo tata był bardziej sceptyczny – zdradza.

– Ale teraz tata jest fanem numer jeden – dodaje z uśmiechem.

Nie znoszę castingów!

Marta Burdynowicz jest zwolenniczką powiedzenia, że jeśli ktoś robi to, co lubi, to nie przepracuje ani jednego dnia w życiu. – Nigdy nie mówię, że idę do pracy: zawsze mówię, że idę zagrać spektakl, że mam koncert, że idę zrobić dubbing – przyznaje.

Nie zmienia to jednak faktu, że przesłuchania i castingi są dla niej koszmarem. – Ja tego nie znoszę! I nie ma znaczenia, czy to było 10 lat temu, czy dzisiaj, kiedy mam trochę więcej w CV: za każdym razem czuję się, jak mała Martusia, która staje przed komisją i zaczyna wszystko od nowa – przyznaje. – Ale może to dobrze? Kiedyś Johnny Depp, mój ukochany aktor, powiedział, że aktor, który wychodzi na scenę i nie czuje tremy, to jest już aktor martwy. Więc cieszę, że ten stres cały czas mi towarzyszy – deklaruje.

#W Antrakcie - Marta Burdynowicz/YouTube Trójka Program 3 Polskiego Radia

Ponadto w audycji m.in.:

  • podsumowanie roku – Magda i Malwina o  największych zachwytach w polskim teatrze i… tegorocznych rozczarowaniach;
  • monodramy kobiet – "Ifigenia ze Splott" Agnieszki Skrzypczak, "Na pierwszy rzut oka" Marii Seweryn oraz "Anna Walentynowicz" Agnieszki Przepiórskiej;
  • wydarzenie – XV Era Schaeffera w warszawskiej Zachęcie.

Posłuchaj

52:16
Marta Burdynowicz mówi o swojej karierze i dlaczego nie lubi castingów (W antrakcie /Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: W antrakcie
Prowadzi: Malwina KiepielMagda Kuydowicz
Data emisji: 30.12.2023
Godziny emisji: 15.06 

pr/kul

Polecane