Do teatru w sylwestra? Oczywiście! Sprawdź, gdzie i jakie spektakle można obejrzeć

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Do teatru w sylwestra? Oczywiście! Sprawdź, gdzie i jakie spektakle można obejrzeć
Sylwestrowy wieczór w teatrze to może być doskonały pomysł!Foto: Shutterstock

W ostatnim przed Bożym Narodzeniem wydaniu audycji "W antrakcie" Malwina Kiepiel i Magdalena Kuydowicz zadbały o wyjątkowy, świąteczny klimat. Były życzenia dla słuchaczy od gwiazdy polskiej sceny teatralnej, nie zabrakło też kolędowania w wykonaniu studentek Akademii Teatralnej. Ponadto prowadzące przygotowały coś ekstra dla dużych i małych wielbicieli teatru: ofertę teatralną na święta i sylwestra.

Iść do teatru w sylwestra to znakomita oferta dla tych, którzy nie mają jeszcze pomysłu na ostatni dzień w roku, fajny pomysł na niebanalne spędzenie tego niezwykłego czasu. – Spektakle sylwestrowe bywają grane wcześniej, to znaczy np. w dzień sylwestra dwa razy. I gdyby ktoś chciał pójść wcześniej, to może się wybrać na godz. 18. Lub w czasie świątecznej przerwy, czyli w drugi dzień świąt, na tzw. rozbieg – zachęcają prowadzące.

Okazuje się, że wiele teatrów w całej Polsce przygotowało specjalne, sylwestrowe spektakle. Siłą rzeczy panie redaktorki nie przedstawiły przeglądu pełnej oferty, ale wybrały te najciekawsze i najbardziej atrakcyjne.

Teatr Capitol we Wrocławiu co roku przygotowuje "Galę światowych musicali", tym razem duety. Zabrzmią piosenki z takich musicali jak "West Side Story", "Grease", "Rent", "Mamma Mia!" i "Lalaland". – Myślę, że to będzie przyjemny wieczór: można założyć coś eleganckiego i się w miły sposób bawić ze wspaniałymi artystami Teatru Capitol we Wrocławiu – zapewnia Magda Kuydowicz.

Z kolei Teatr Witkacego w Zakopanem gra "Operetkę" Gombrowicza. – Myślę sobie, że w górach zobaczyć "Operetkę" Gombrowicza, potem wyjść na śnieg i wypić szampana… Czyż to nie będzie wspaniały sylwester? – zachwyca się prowadząca "W antrakcie".

Tymczasem na drugim końcu Polski, w Teatrze Muzycznym w Gdyni "Koncert sylwestrowy – Rewia 00’s & British Part II". W pierwszej części hity polskie, m.in. Kult, Brathanki, Varius Manx, Maanam, a w drugiej – zagraniczne, czyli The Beatles, The Rolling Stones, Wham!, Boney M. – Myślę, że to może być po bandzie i dynamiczny sylwester: ciekawe zestawienie, eklektyczne – komentuje Malwina Kiepiel.

Ponadto w audycji:

  • recenzja spektaklu "Przedstawienie świąteczne w szpitalu św. Andrzeja" w Och Teatrze,
  • goście: Julia Bielińska, Julia Piklikiewicz i Maja Kowalska (studentki warszawskiej Akademii Teatralnej)

Posłuchaj

51:10
A może sylwester w teatrze? (W antrakcie/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 


***

Tytuł audycji: W antrakcie
Prowadzą: Malwina KiepielMagda Kuydowicz
Data emisji: 23.12.2023
Godzina emisji: 15.07

pr/mo

Polecane