Pakt migracyjny UE. Politolog: zmieniło się stanowisko Polski, ponieważ nie blokuje tych rozwiązań

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Pakt migracyjny UE. Politolog: zmieniło się stanowisko Polski, ponieważ nie blokuje tych rozwiązań
zdjęcie ilustracyjne Foto: Kiro Popov/ Shutterstock

- Zmieniło się stanowisko Polski, ponieważ nie blokuje tych rozwiązań. Polska do tej pory blokowała je w całości. Polityka migracyjna powinna być w tej chwili wspólna dla krajów (UE - red.) - mówił o pakcie migracyjnym dr Bartłomiej Biskup, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.

Dr Bartłomiej Biskup tłumaczył, że jeśli Polska zablokowałby prace nad paktem w UE, to temat byłby dalej dyskutowany. - Pewnie byłoby to wrzucone na agendę kolejnego posiedzenia ministrów i dyskusja by trwała. Dlatego, że to jest szerszy problem - stwierdził politolog.

Precyzował, że tematem rozmów w ramach Wspólnoty nie jest tylko "problem tzw. relokacji, tylko też chodzi o ochronę granic Unii Europejskiej". - Jest już w tym rozwianiu ten mechanizm relokacji zastosowany, gdy tych uchodźców będzie za dużo - dodał. 

Skuteczna polityka migracyjna

Gość radiowej Trójki mówił ponadto, że chodzi o to, aby "wzmocnić na tyle granice zewnętrzne UE w newralgicznych miejscach, żeby ludzie, którzy przez nie przejdą - czy zostaną przepchnięci, jak na granicy białoruskiej - trafiali do ośrodków, które mają się nimi zająć. Sprawdzić, czy to jest uchodźca".

Posłuchaj

7:50
prof. Bartłomiej Biskup: trochę zmieniło się stanowisko Polski, bo nie blokuje tych rozwiązań (Trójkowy komentarz dnia/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+
Najczęściej czytane

***

Audycja: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzi: Magdalena Drohomirecka
Gość: dr Bartłomiej Biskup (politolog z Uniwersytetu Warszawskiego) 
Data emisji: 21.12.2023
Godzina emisji: 17.46

PR3/pkur

Polecane