Wiceprezes SDP o ew. zmianach w mediach publicznych: to działanie bezprawne

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wiceprezes SDP o ew. zmianach w mediach publicznych: to działanie bezprawne
Mariusz Pilis krytykuje planowane przez rząd zmiany w mediach publicznych.Foto: PAP/Andrzej Lange

– To działanie jest absolutnie bezprawne – mówi wiceprezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Mariusz Pilis, o planowanych przez rząd szybkich zmianach w mediach publicznych. We wtorek Sejm przyjął uchwałę w tej sprawie.

– Mamy do czynienia z sytuacją, w której jedna ze stron tego sporu – mówię w tej chwili o rządzie i większości parlamentarnej – na zasadzie próby sił próbuje przeforsować coś, co jest aktem prawnym działającym wyłącznie w obrębie polskiego parlamentu. (…) I na bazie tej uchwały będzie można, rzekomo, podjąć jakieś kolejne kroki. Brzmi to kosmicznie – uważa wiceprezes SDP, Mariusz Pilis.

Sejmowa uchwała ma w założeniu pomóc ministrowi kultury i dziedzictwa narodowego, Bartłomiejowi Sienkiewiczowi, w przeprowadzeniu szybkich zmian w mediach publicznych. – Mam wrażenie, że minister Sienkiewicz doskonale zdaje sobie sprawę, że ta "podkładka" jest bardzo cienka. wręcz bym powiedział, że nie chroni go przed niczym. Jeżeli dojdzie do sytuacji, w której trzeba będzie zastosować jakieś kroki prawne wobec jego ewentualnych ruchów skutkujących zmianami w mediach publicznych w oparciu o tę uchwałę, to po prostu droga będzie otwarta, będzie zielone światło, ponieważ to działanie jest działaniem absolutnie bezprawnym – mówi gość "Trójkowego komentarza dnia".


Posłuchaj

7:22
Wiceprezes SDP o ew. zmianach w mediach publicznych: to działanie bezprawne (Trójkowy komentarz dnia)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Audycja: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzi: Michał Rykowski
Gość: Mariusz Pilis (wiceprezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich) 
Data emisji: 19.12.2023
Godzina emisji: 17.47

kc/aw

 


Polecane