Prof. Michał Kleiber: nowy rząd będzie niejednolity, to niekorzystne dla Polski

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Prof. Michał Kleiber: nowy rząd będzie niejednolity, to niekorzystne dla Polski
Prof. Michał Kleiber w Programie 3 Polskiego Radia stwierdził, że nowy rząd będzie miał wiele problemów, bo jest bardzo niejednolity programowoFoto: Forum/Wojciech Koziol

– Nowy rząd będzie miał problemy, bo jest bardzo niejednolity, w szczególności programowo i z całą pewnością dojdzie tam do najróżniejszych sprzeczności. To może się okazać dla nas bardzo niekorzystne – mówił w Programie 3 Polskiego Radia prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny magazynu "Wszystko co najważniejsze", były prezes PAN.

Sejm nie udzielił rządowi premiera Mateusza Morawieckiego wotum zaufania. Oznacza to, że w następnym kroku premiera wyłoni Sejm. Kandydatem większości parlamentarnej jest Donald Tusk. W Polskim Radiu 24 sprawę komentował prof. Michał Kleiber.

Prof. Michał Kleiber: nowy rząd będzie niejednolity

Gość audycji podkreślił, że pomimo bardzo dobrego exposé Mateusza Morawieckiego, niestety dalszy przebieg debaty parlamentarnej nie napawa optymizmem, przepełniony był bowiem nie tylko emocjami, ale też przerażającym "sposobem artykulacji poglądów". – Zabrnęliśmy w polityce w jakiś ślepy zaułek, tak, że nie bardzo widzę, jak możemy szybko się z tego wydostać – mówił prof. Michał Kleiber.

Rozmówca Polskiego Radia ocenił, że nowy rząd, który najpewniej zostanie dziś powołany przez Sejm, będzie niejednolity programowo, co będzie prowadzić do licznych sprzeczności.

– To może się okazać dla nas bardzo niekorzystne, zobaczymy jak to będzie, zobaczymy, na ile nowy premier będzie miał tutaj decydujący głos i w rezultacie będzie podejmował decyzje, które będą odbierane jako wspólne. Ale ja się troszkę boję, że te sprzeczności wyjdą na jaw – stwierdził prof. Kleiber, dodając, że to nie będzie jednak oznaczać końca rządów dotychczasowej opozycji.

Czytaj również:

Posłuchaj

7:52
Prof. Michał Kleiber: nowy rząd będzie bardzo niejednolity (Trójkowy komentarz dnia)
+
Dodaj do playlisty
+

* * *

Audycja: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzi: Magdalena Drohomirecka
Gość: prof. Michał Kleiber (red. nacz. "Wszystko co najważniejsze", b. prezes PAN)
Data emisji: 11.12.2023
Godzina emisji: 17.45

jmo/pr

Polecane