"To oni zablokowali wybory kopertowe, a dziś chcą badać, dlaczego wydano pieniądze". Czarnek o samorządowcach PO

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Chcę udowodnić opozycji, że się mylą. To oni zablokowali wybory 10 maja 2020 r., to oni nie dopuścili do wyborów. Mówię o samorządowcach PO - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia poseł PiS Przemysław Czarnek, mówiąc o planowanej komisji ds. wyborów kopertowych.

Gość "Sygnałów dnia" mówił, że chciałby zasiadać w komisji śledczej ds. wyborów kopertowych. Odnosił się też do działań opozycji.

– Oni dziś chcą badać, dlaczego wydano 70 mln zł, czy nawet 130, jak piszą, i nie doszło do wyborów. Dlatego, że samorządowcy z wielkich miast nie przekazali rejestru wyborców, a bez nich nie można dostarczyć pakietów do głosowania i przeprowadzić wyborów korespondencyjnych w czasie pandemii koronawirusa – powiedział polityk PiS.

– Chcę udowodnić opozycji, za chwilę być może większości rządowej, na pewno większości sejmowej, że się mylą. To oni zablokowali wybory 10 maja 2020 r., to oni nie dopuścili do wyborów. Mówię o samorządowcach PO – podkreślił Przemysław Czarnek.

PiS największym klubem w Sejmie

Były szef MEiN wskazał, że to PiS zdobył większość głosów w czasie wyborów parlamentarnych i należy to uwzględnić w liczbie posłów w sejmowych komisjach.

– Jesteśmy największym klubem poselskim, zagłosowało na nas ponad milion osób więcej niż na KO, ponad 3 mln więcej niż na Trzecią Drogę i jeszcze kilka milionów więcej niż na Lewicę, dlaczego mielibyśmy mieć tyle samo członków co oni? – mówił.

– Ustawa o sejmowej komisji śledczej stanowi jednoznacznie: stosownie do liczebności ma być również reprezentacja w komisji. Musimy mieć więcej niż PO – 5, 4 w zależności od tego, która to będzie komisja – przypomniał Przemysław Czarnek.

Posłuchaj

15:19
Przemysław Czarnek: ustawa o sejmowej komisji śledczej stanowi jednoznacznie – stosownie do liczebności ma być również reprezentacja w komisji, musimy mieć więcej niż PO, 5, 4 w zależności od tego, która to będzie komisja (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość: Przemysław Czarnek (poseł PiS)
Data emisji: 7.12.2022
Godzina emisji: 8.45

pg,PR3

Polecane