Mariusz Wawrzyńczyk: szczęściu trzeba pomóc i bardzo mocno działać

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Mariusz Wawrzyńczyk: szczęściu trzeba pomóc i bardzo mocno działać
Piosenkarz Mariusz Wawrzyńczyk na premierze filmu "Mavka i strażnicy lasu"Foto: PAP/Marcin Obara

– "Hipnotyzuj mnie" to bardzo ważny dla mnie utwór. On jest takim nowym otwarciem – mówi Mariusz Wawrzyńczyk o swojej najnowszej piosence. Gość "Leniwego popołudnia" przyznaje, że choć trudno jemu samemu w to uwierzyć, od jego pierwszego występu mija blisko 20 lat. 

  • Mariusz Wawrzyńczyk. Od współpracy z zespołami do kariery solowej. 
  • Sukces na festiwalu w Opolu, który otworzył kolejne drzwi. Czy warto czekać na telefon, który odmieni karierę?
  • "Artysta jest dla publiczności". Mariusz Wawrzyńczyk o tym, co jest ważne dla każdego muzyka. 

Te minione lata to w dużym stopniu czas poświęcony muzyce. – Bardzo dużo czasu spędziłem na warsztatach wokalnych. Jeździłem, wygrywałem festiwale polskie, międzynarodowe, współpracowałem z zespołami rockowymi. Od 2012 roku rozpocząłem swoją działalność solową – wspomina gość Anny Popek. Wtedy też pojawiły się pierwsze single wydane przez muzyka. 

Przeczytaj także:

Od fascynacji muzyką do jej tworzenia

Pierwszy z nich  "Lepiej bez słowa"  napisali Adam Abramek i Paweł Sota, twórcy piosenek dla Bajmu, Kasi Kowalskiej czy Maryli Rodowicz. Jak doszło do tej współpracy? – Byłem ogromnym fanem Bajmu i Beaty Kozidrak. Jeździłem za nimi po całej Polsce, mając piętnaście, szesnaście lat. Potem ich poznałem muzyków, zagadałam na jakimś koncercie – przyznaje, opowiadając o wydarzeniach poprzedzających powstanie utworu. 

Później przyszła współpraca m.in. z Markiem Kościkiewiczem czy Marcinem Nierubcem, który jest także autorem najnowszego utworu Mariusza Wawrzyńczyka "Hipnotyzuj mnie". – Marcin współpracuje z wieloma artystami. Odezwał się do mnie w 2015 roku, kiedy wygrałem festiwal w Opolu, były to debiuty z zespołem Skaldowie – mówi gość Trójki. 


Posłuchaj

51:56
Mariusz Wawrzyńczyk o wytrwałości i pracy w realizacji swoich muzycznych marzeń (Leniwe popołudnie/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Jak mówi, jego pierwsze występy miały miejsce na niewielkich, lokalnych imprezach. Było to dużym wyzwaniem, ale i doskonałą okazją do nauki interakcji z publicznością, co wielokrotnie nie było proste, ale jest kluczowe. – Artysta jest dla publiczności. My występujemy dla ludzi. Tworzymy dla siebie, ale i dla nich – podkreśla wokalista. 

Mariusz Wawrzyńczyk - Hipnotyzuj mnie [Official Music Video]/ Mariusz Wawrzyńczyk official

***

Tytuł audycji: Leniwe popołudnie
Autorka audycji: Anna Popek
Data emisji: 03.12.2023
Godzina emisji: 13.06

gs

Polecane