Scorsese i Spielberg łączą siły. Powstanie nowy "Przylądek strachu"!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Scorsese i Spielberg łączą siły. Powstanie nowy "Przylądek strachu"!
Steven Spielberg i Martin Scorsese na gali Złotych Globów 2007. Sławni reżyserzy wyprodukują wspólnie serial "Przylądek strachu".Foto: Mike Blake / Reuters / Forum

Martin Scorsese i Steven Spielberg połączą siły jako producenci nowego serialu "Przylądek strachu". Będzie on oparty na tej samej historii, co dwa słynne filmy kinowe, z których jeden był dziełem właśnie Scorsesego.

  • Serial "Przylądek strachu" ("Cape Fear") będzie pierwszym wspólnym projektem telewizyjnym dwóch legend światowego kina.
  • Powieść "Przylądek strachu" Johna D. MacDonalda doczekała się słynnych kinowych ekranizacji – pierwszą z nich nakręcił w 1962 roku J. Lee Thompson, a drugą w 1991 roku Martin Scorsese.
  • Na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie się premiera serialu, ani nawet, jaka platforma go wyprodukuje.  

Opublikowana w 1957 roku książka "Przylądek strachu" Johna D. MacDonalda opowiada historię prawnika Sama Bowdena i jego rodziny, prześladowanych przez przestępcę, który mści się po odbyciu kary więzienia.

"Przylądek strachu" dwukrotnie na ekranach kin

W 1962 roku powieść zekranizował reżyser J. Lee Thompson, a w głównych rolach wystąpili Gregory Peck i Robert Mitchum. 29 lat później historia wróciła na duży ekran za sprawą Martina Scorsesego. Tym razem w role prawnika i nękającego go bandyty wcielili się Robert De Niro i Nick Nolte.

Artur Cichmiński przypomina związaną z tą produkcją anegdotę. – Ten film pierwotnie miał robić Spielberg, a Scorsese miał robić "Listę Schindlera". W pewnym momencie panowie się zamienili, z tym, że Spielberg został jednym z producentów "Przylądka strachu" – opowiada krytyk filmowy.

Dwoje prawników zamiast jednego

Na razie niewiele wiadomo na temat nowego serialu. Poza dwoma słynnymi reżyserami na liście  producentów wykonawczych widnieją jeszcze takie nazwiska, jak Darryl Frank, Justin Falvey, Alex Hedlund czy Nick Antosca. Wciąż nie ma natomiast informacji o tym, jaka platforma podejmie się produkcji serialu.

Ze wstępnego opisu scenariusza wynika, że możemy się spodziewać pewnych zmian w fabule, w stosunku do oryginału. – W przypadku tego serialu będziemy mieli małżeństwo prawników. A zarówno w książce, jak i w dwóch filmach, prawnikiem był tylko mężczyzna – mówi gość "Trójki do trzeciej".


Posłuchaj

5:24
Scorsese i Spielberg łączą siły. Powstanie nowy "Przylądek strachu"! (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Czytaj też: 

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Tomasz Miara
Gość: Artur Cichmiński (dziennikarz filmowy)
Data emisji: 23.11.2023
Godziny emisji: 13.12

kc/pj


Polecane