Księżna Diana – ponadczasowa ikona stylu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Księżna Diana – ponadczasowa ikona stylu
Diana z synami Williamem i Harrym. Jednym z charakterystycznych elementów stylu księżnej były obszerne swetry.Foto: Arthur Edwards / News Licensing / Forum

Wciąż uchodzi za ikonę stylu, choć od jej tragicznej śmierci minęło już blisko trzydzieści lat. Moda à la księżna Diana ma szansę na renesans popularności dzięki kolejnej edycji serialu "The Crown".

  • Księżna Diana była pierwszą żoną króla Karola III. Zginęła w wypadku samochodowym w Paryżu w 1997 roku.
  • "The Crown" to popularny brytyjski serial opowiadający o losach rodziny królewskiej. Właśnie miał premierę jego finałowy, szósty sezon.
  • Charakterystycznymi elementami stylu księżnej Diany były m.in. sztuczna biżuteria, obszerne swetry i kołnierzyki z koronką.

Za sprawą popularnego serialu "The Crown" wraca moda na styl księżnej Diany. Na czym polegała jej wyjątkowość? – Diana, pomimo tego, że była księżną i była na dworze królewskim, przełamała tę skostniałą etykietę i wprowadziła swój styl. Była skromna, wdzięczna, delikatna i udało jej się stworzyć coś, co można w tej chwili określić "modą na Dianę" – mówi Wiganna Papina.

Wszystkie jesteśmy księżniczkami

Zdaniem stylistki, Diana chętnie zakładała sztuczną biżuterię, "żeby wszystkie kobiety czuły się jak księżniczki". – Zaczęła nosić widoczne kolczyki, tiary ze sztucznymi kamieniami. Oczywiście, na wyjścia oficjalne miała te wszystkie ozdoby z prawdziwych kamieni. Natomiast na co dzień nosiła takie ubrania, że mogłaby być postrzegana jako koleżanka z sąsiedztwa: obszerne swetry, kołnierzyki z koronkami. To było dla niej bardzo charakterystyczne.

Otwarta na popkulturę

Księżna Diana hołdowała też modzie typowo sportowej. Nie była to żadna poza, bo sama wiodła aktywny tryb życia – uprawiała jogging czy grała w tenisa. Była też prekursorką otwarcia się dworu królewskiego na pokazy mody. Sama często w nich uczestniczyła, przyjaźniła się z Giannim Versace. Wśród bliskich znajomych Diany były też gwiazdy show-biznesu. – Otworzyła się na kulturę, sztukę i popkulturę. Być może właśnie dlatego sama jest w tej chwili ikoną – podejrzewa Wiganna Papina.

Posłuchaj

5:54
Księżna Diana – ponadczasowa ikona stylu (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

Czytaj też: 

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzą: Piotr FiranRadosław Nałęcz
Gość: Wiganna Papina (stylistka)
Data emisji: 22.11.2023
Godziny emisji: 8.13

kc

Polecane