Pomoc w wychodzeniu z długów. Gdzie można jej szukać?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Pomoc w wychodzeniu z długów. Gdzie można jej szukać?
Przyczyny długów mogą być różne. Gość "Leniwego popołudnia" wymienił m.in. spiralę kredytową i brak świadomości przepisów prawnych dotyczących przyjmowania spadkówFoto: shisu_ka/Shutterstock

- Co do zasady, 2,5 miliona dorosłych Polaków jest niewypłacalnych. 7,5 miliona jest poniżej kreski, czyli żyją z dnia na dzień - wymienia Michał Górski - aktor z wykształcenia, który obecnie prowadzi kancelarię prawną pomagającą wychodzić z długów. Mecenas w "Leniwym popołudniu" opowiedział, gdzie osoby zadłużone mogą szukać pomocy.

  • Jednym z gości "Leniwego popołudnia" był Michał Górski - aktor z wykształcenia, który obecnie jako prawnik pomaga znaleźć ludziom sposób na poradzenie sobie z długami.
  • Chodzi o to, by umożliwić jakiekolwiek rozwiązanie sytuacji dla kogoś, kto popada w długi. (...) Nie jesteśmy od oceniania. (...) Nie znamy nigdy sytuacji, w wyniku której ten dług powstał - zaznacza rozmówca Anny Popek.

Od aktorstwa do pomocy prawnej

Rozmówca Anny Popek z wykształcenia jest aktorem. Ukończył szkołę filmową w Łodzi; przez siedem lat występował na deskach teatru w Radomiu, jednocześnie realizując się w pracy pedagoga, a z czasem zostając dziekanem wydziału jednej z warszawskich uczelni. Zaliczył także parę występów w takich serialach jak "M jak miłość" i "Plebania".

Gość "Leniwego popołudnia" przyznaje, że z czasem "do głowy uderzyła mu sodówka" i zaczął prowadzić hulaszczy tryb życia. - Dzisiaj mówię o tym z nutką uśmiechu, ale z czasem ta ekstrawagancja przerodziła się w większe wydatki niż zarobki. (...) Doszedłem do momentu, że rozpadło się moje pierwsze małżeństwo, sam się do tego przyczyniłem. Moja kariera też zaczęła podupadać - opowiada Michał Górski.

Pomoc w znalezieniu rozwiązania

Naprawę swojej sytuacji życiowej aktor i prawnik rozpoczął od pracy taksówkarza. W międzyczasie rozpoczął studia prawnicze. Jak sam przyznaje, sprzyjający los pomógł mu rozpocząć pracę jako mecenas. Od pięciu lat prowadzi natomiast kancelarię antywindykacyjną, która pomaga w wychodzeniu z długów. - To nie chodzi o to, żeby pożyczać pieniądze i ich nie spłacać. Chodzi o to, by umożliwić jakiekolwiek rozwiązanie sytuacji dla kogoś, kto popada w długi - zaznacza radca.

Najczęściej czytane:

Gdzie szukać pomocy w wyjściu z długów?

Jak wymienia rozmówca Anny Popek, 2,5 miliona dorosłych Polaków jest niewypłacalnych. 7,5 miliona żyje z dnia na dzień. - Przyczyn jest naprawdę dużo. Tak jak mówimy na pierwszym spotkaniu, my nie jesteśmy od oceniania. (...) Nie znamy nigdy sytuacji, w wyniku której ten dług powstał - wyjaśnia Michał Górski i dodaje, że działalność prawników w tym przypadku obejmuje nakierowanie klienta m.in. na zmianę zawodu czy restrukturyzację finansów. - Finalnie, jeśli wierzyciele nie odzyskują całych pieniędzy, to przynajmniej ich część, co nie byłoby możliwe bez jakiejkolwiek interwencji - zaznacza prawnik.

- Pamiętajmy o tym, że wraz z problemami z pieniędzmi przychodzą problemy w rodzinie lub stany lękowe. (...) Pierwsze, co należy zrobić, to proszę wpisać w wyszukiwarce "mam problem z długami" i zadzwonić do kompetentnego doradcy. On powie, co z tym zrobić i jak radzić sobie z problemem - apeluje Michał Górski.

Gość radiowej Trójki dodaje, że nie ma sytuacji bez wyjścia, również w przypadku problemów finansowych. - Zawsze jest jakieś rozwiązanie. Jeśli pytamy, czy jakiekolwiek działanie poprawi nasze funkcjonowanie, to w stu procentach przypadków te sprawy udaje się rozwiązać.


Posłuchaj

50:00
Pomoc w wychodzeniu z długów. Gdzie można jej szukać? (Leniwe popołudnie/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Leniwe popołudnie
Autorka audycji: Anna Popek
Data emisji: 19.11.2023
Godzina emisji: 13.07

qch/pg

Polecane