"Lista przebojów Trójki" – Cztery Pory Miłowania po raz czwarty na szczycie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Lista przebojów Trójki" – Cztery Pory Miłowania po raz czwarty na szczycie
Cztery Pory Miłowania na szczycie "Listy przebojów Trójki"Foto: mat. promocyjne

Sześć tygodni w zestawieniu, cztery razy na pierwszym miejscu – takie są statystyki piosenki "Pani mi mówi" zespołu Cztery Strony Miłowania na "Liście przebojów Trójki". Tercet z Choczewa w województwie pomorskim kolejny raz nie dał szans konkurencji.

W pierwszej dziesiątce 85. notowania listy znalazły się dokładnie te same utwory, co przed tygodniem, choć w nieco zmienionej kolejności. Drugie miejsce zachował "Amsterdam" Anity Lipnickiej, a najniższy stopień podium przypadł niezniszczalnej kompozycji "Niebo było różowe" Kaśki Sochackiej.

Największy awans w obrębie czołowej dziesiątki wykonał zespół The Beatles i jego kawałek "Now And Then", który wskoczył z ósmej na czwartą lokatę. Dla odmiany inna legenda, grupa The Rolling Stones, zanotowała największy spadek – z piątej na dziesiątą pozycję, na którą osunął się utwór "Angry".

Z nowości najlepiej poradziła sobie polska supergrupa TSA Dream Team. Marek Piekarczyk i spółka wylądowali na dwunastym miejscu z piosenką "Bejbe". Właśnie taki pseudonim nosi basista zespołu, Paweł Mąciwoda, znany także z występów z niemiecką gwiazdą rocka, formacją Scorpions.

>>>Zobacz wyniki 85. notowania "Listy przebojów Trójki"!<<<

"Lista przebojów Trójki" to zestawienie 20 piosenek, które najbardziej przypadły do gustu słuchaczom Programu 3 Polskiego Radia. Dodatkowo w zestawie do głosowania znajduje się 13 propozycji. Każdy słuchacz głosuje za pośrednictwem Trójkowej aplikacji lub strony internetowej stacji na maksymalnie 10 różnych (nie tych samych) utworów wybranych z listy, prezentowanych w czasie audycji.

Każdy uczestnik głosowania może oddać maksymalnie 10 głosów na różne utwory w danym tygodniowym notowaniu LPT, przyznając wybranym utworom punkty od 1 do 10, przy czym przyznana liczba punktów nie może się powtarzać. Każdy uczestnik głosowania może oddać liczbę głosów mniejszą niż maksymalna. Głosowanie zamykamy w piątek w samo południe.

Na "Listę przebojów Trójki" w piątek (17 listopada) zaprosił Tomasz Miara.

Polecane