PiS bez wicemarszałka. Poseł Polski 2050: miejsce czeka na kandydata, który spełnia wymagania

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Miejsce dla członka prezydium z Prawa i Sprawiedliwości, dla wicemarszałka, czeka i będzie czekało do momentu, kiedy izba uzna, że osoba, którą rekomenduje PiS, spełnia wymagania i wszelkie kwalifikacje moralne, żeby zostać wicemarszałkiem Sejmu - mówił w Programie 3 Polskiego Radia poseł Polski 2050 Mirosław Suchoń.

W czwartek marszałek Sejmu Szymon Hołownia wygłosił orędzie, w którym poinformował m.in. o tym, że miejsce w prezydium Sejmu dla wicemarszałka z PiS-u pozostaje i czeka na kandydata, który zostanie zaakceptowany przez izbę. Podczas inauguracyjnego posiedzenia Sejmu kandydatka PiS-u na wicemarszałka - Elżbieta Witek - jako jedyna nie została zaakceptowana przez większość parlamentarną. Tym samym PiS, mając największy klub parlamentarny, nie ma przedstawiciela w prezydium Sejmu.

W "Salonie politycznym Trójki" mówił na ten temat szef klubu Polski 2050-Trzeciej Drogi Mirosław Suchoń. Poseł przypomniał, że PiS w 2015 roku uniemożliwił PSL-owi wyznaczenie kandydata na wicemarszałka Sejmu i zdaniem Suchonia był to początek obniżenia standardów w Sejmie. Teraz - jak mówił - te standardy są przywracane.

Mirosław Suchoń: miejsce wicemarszałka Sejmu czeka na PiS

- Miejsce dla członka prezydium z Prawa i Sprawiedliwości, dla wicemarszałka, czeka i będzie czekało do momentu, kiedy izba uzna, że osoba, którą rekomenduje PiS, spełnia wymagania i wszelkie kwalifikacje moralne, żeby zostać wicemarszałkiem Sejmu - mówił Mirosław Suchoń.

Na uwagę, że tak nie powinna wyglądać ta sytuacja i że np. Elżbieta Witek w poprzedniej kadencji Sejmu poparła np. Włodzimierza Czarzastego na stanowisko wicemarszałka, Mirosław Suchoń odpowiedział, że on też teraz poparł Krzysztofa Bosaka, choć dzieli ich bardzo wiele. Jego zdaniem jednak Elżbieta Witek - swoimi działaniami w minionej kadencji - dowiodła, że nie nadaje się na funkcję wicemarszałka.

- Zdania nie zmienimy. Cały czas miejsce na wicemarszałka z PiS-u będzie czekać, aż do momentu, kiedy zostanie wybrany przez wysoką izbę - dodał.

Czytaj również:

Posłuchaj

15:04
Mirosław Suchoń: miejsce dla kandydata PiS-u na wicemarszałka Sejmu czeka i będzie czekać ("Salon polityczny Trójki")
+
Dodaj do playlisty
+

* * *

Audycja: "Salon polityczny Trójki"
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Mirosław Suchoń (Polska 2050)
Data emisji: 17.11.2023
Godzina emisji: 08.45

jmo

Polecane