Wielkie święto jeździectwa. Program 1 Polskiego Radia oraz radiowa Trójka na Cavaliada Tour

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wielkie święto jeździectwa. Program 1 Polskiego Radia oraz radiowa Trójka na Cavaliada Tour
CAVALIADA 2023 w Warszawie - wielkie święto jeździectwa na Torwarze Foto: Polskie Radio

Program 1 Polskiego Radia oraz radiowa Trójka zaprosiły na relacje i specjalne audycje plenerowe z Cavaliada Tour - największych międzynarodowych zawodów jeździeckich w Polsce. Rywalizacja odbywała  się kolejno w czterech miastach: Warszawie, Poznaniu, Sopocie oraz Krakowie. Szczegóły na stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych Polskiego Radia. Zaproszenia na wydarzenie można było zdobyć, słuchając Programu 1 Polskiego Radia i radiowej Trójki.

  • Na warszawskim Torwarze odbył się pierwszy etap zawodów z cyklu Cavaliada. W tegorocznej edycji nie zabrakło krajowych i światowych gwiazd oraz nowości w programie imprezy. 
  • Cavaliada Tour po raz kolejny jest gospodarzem kwalifikacji i finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata w skokach przez przeszkody. Dodatkowo organizatorzy podnieśli rangę i pulę nagród większości zawodów cyklu. 
  • Szczegóły na stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych Polskiego Radia. Zaproszenia na wydarzenie można było zdobyć, słuchając Programu 1 Polskiego Radia i radiowej Trójki.

W listopadowy weekend na antenach Programu 1 Polskiego Radia i radiowej Trójki można było słuchać materiałów reporterskich oraz audycji specjalnych m.in. w Programie 3 Polskiego Radia "Koń, jaki jest, każdy słyszy – Cavaliada 2023 w Polskim Radiu".

Nie zabrakło także informacji związanych z konkurencjami i pokazami oraz rozmów z organizatorami, zawodnikami i uczestnikami. Materiały z tego największego święta jeździeckiego są dostępne także w mediach społecznościowych Polskiego Radia.

. 

O wydarzeniu w Programie 1 Polskiego Radia można było usłyszeć: w czwartek, 16 listopada, w "Kronice sportowej" oraz serwisach sportowych, a także w "Ekspresie Jedynki". 17 listopada "Ekspres Jedynki" (godz. 15.00) nadawany był ze studia plenerowego na warszawskim Torwarze, podobnie jak plenerowe wydanie audycji "Jedyne takie miejsce" (godz. 9.00). Relacje podsumowujące Cavaliadę Tour można było usłyszeć w "Kronice sportowej" (godz. 22.35) oraz w serwisach sportowych. O wyjątkowym święcie jeździectwa usłyszeć można było także 19 listopada w audycji "Przy muzyce o sporcie" (godz. 19.00) oraz w niedzielnych serwisach sportowych.

logo trójka 

Audycje z Cavaliady Tour pojawiły się również na antenie radiowej Trójki. O tajnikach jeździectwa i warszawskich zawodów opowiadali dziennikarze radiowej Trójki - Piotr Firan i Dariusz Urbanowicz (17 listopada, "Zapraszamy na weekend" w godz. 10.00-13.00 i 19 listopada "Spotkania trzeciego stopnia" w godz. 14.00-16.00).

Słuchacze mieli okazję wysłuchać także relacji z wydarzenia w czwartek, 16 listopada, w audycji "Zapraszamy do Trójki" (między godz. 15.00 a 18.00), w piątek w "Porze na Trójkę" (między godz. 6.00 a 8.45) oraz w sobotę, 18 listopada, w "Trzymaj z Trójką"  (między godz. 16.00 a 19.00). Podsumowanie wydarzenia w audycji "Trzecia strona medalu" (między g. 16.00 a 18.00).

W internecie dostępna jest również seria podcastów poświęconych Cavaliadzie i tematyce związanej z jeździectwem autorstwa Dariusza Urbanowicza.

Cavaliada Tour to jedno z największych wydarzeń z cyklu halowych zawodów jeździeckich w Polsce, które autoryzowane jest przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). Rywalizację zawodników będzie można zobaczyć w czterech miastach: w Warszawie (16-19.11.2023), Poznaniu (7-10.12.2023), Sopocie (1-4.02.2024) oraz Krakowie (22-25.02.2024), gdzie odbędzie się jej wielki finał. Konkursy rozgrywane w Warszawie, Poznaniu i Krakowie zaliczane są do Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej.

Podczas wydarzenia odbędzie się Konkurs Barier o wzrastającym stopniu trudności o nagrodę Marszałka Województwa Mazowieckiego, którego patronatem medialnym jest Polskie Radio.

<<< PROGRAM >>> 


Polskie Radio objęło imprezę partnerstwem promocyjnym. 

Polecane