"Z opozycji totalnej zamienili się we władzę totalną". Pęk o wyborach do prezydium Sejmu i Senatu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Tu nie chodzi o mnie, o personalia, chodzi o uszanowanie pewnego fundamentalnego obyczaju parlamentarnego – mówił w Programie 3 Polskiego Radia o głosowaniach ws. wicemarszałków Sejmu i Senatu Marek Pęk, wicemarszałek Senatu.

Senator Prawa i Sprawiedliwości Marek Pęk powiedział, że oczekuje od większości parlamentarnej zaakceptowania kandydatur PiS na stanowiska wicemarszałków Sejmu i Senatu. Gość Programu 3 Polskiego Radia podkreślił, że nie ma w tej kwestii pola do kompromisów.

- Mamy takie ustalenie, że nie będziemy zgłaszać innych kandydatów (…) życzyłbym sobie tego, żeby obecna większość w Sejmie i Senacie uhonorowała tak naprawdę niepodważalny przez wszystkie kadencje obyczaj, że największy opozycyjny klub parlamentarny ma swojego przedstawiciela w prezydium, i żeby ta większość nie wybierała nam tego kandydata - powiedział polityk PiS.

"Odegrano się na mnie"

Pytany o ocenę jego prac w Senacie i kwestię sporów z politykami odpowiedział, że prowadził gorące dyskusje. - Toczyłem ostrą polemikę z większością, domagałem się wielokrotnie odwołania marszałka Grodzkiego, a przede wszystkim postawienia pod obrady wniosku o uchylenie mu immunitetu, więc zalazłem za skórę panu marszałkowi i jego drużynie i się na mnie odegrano - stwierdził Marek Pęk.

- Tu nie chodzi o mnie, o personalia, chodzi o uszanowanie pewnego fundamentalnego obyczaju parlamentarnego, a przecież kilka dni temu ze strony opozycji słyszeliśmy, jak to oni wprowadzą piękną, kulturalną, europejską demokrację, a zaczęli na ostro i twardo i z godziny na godzinę z opozycji totalnej zamienili się we władzę totalną - powiedział senator.


Posłuchaj

15:07
Marek Pęk: życzyłbym sobie tego, żeby obecna większość w Sejmie i Senacie uhonorowała tak naprawdę niepodważalny przez wszystkie kadencje obyczaj, że największy klub parlamentarny opozycyjny w Sejmie i Senacie ma swojego przedstawiciela w prezydium (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość: Marek Pęk (senator PiS)
Data emisji: 15.11.2023
Godzina emisji: 08.45

pg/PR3/gs

Polecane