"Do rządu nie wchodzimy". Daria Gosek-Popiołek o partii Razem w nowej kadencji

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Mam nadzieję, że ustawy zgłaszane przez wszystkie partie polityczne, wszystkie kluby, niezależnie, czy są z prawa, czy z lewa, będą procedowane – powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia poseł Daria Gosek-Popiołek z partii Razem.

Polityk mówiła w "Salonie politycznym Trójki" o braku poparcia dla kandydatury Elżbiety Witek na marszałka Sejmu.

- Mamy bardzo duże wątpliwości odnośnie dochowywania pewnych procedur, nawet konstytucyjności pewnych decyzji p. marszałek, a jednak bycie w prezydium Sejmu wg mnie to nie tylko docenienie jakiejś umiejętności, zasług, ścieżki zawodowej czy życiowej, ale również trzeba głosować ze świadomością, że będą zachowane procedury - oceniła.

Daria Gosek-Popiołek podkreśliła, że liczy na działania nowo wybranego marszałka - Szymona Hołowni.

Ustawy wszystkich partii

- Mam nadzieję, że ustawy zgłaszane przez wszystkie partie polityczne, wszystkie kluby, niezależnie, czy są z prawa, czy z lewa, będą procedowane, mam nadzieję, że marszałek Hołownia utrzyma swoje zobowiązanie - stwierdziła.

Jak dodała, jej partia głosowała też przeciw kandydaturze Krzysztofa Bosaka. - Trudno uważać, że będzie dobrym wicemarszałkiem Sejmu ktoś, kto przedstawia skrajnie czasami antydemokratyczne poglądy, kto dyskryminuje, kto wyśmiewa. Uważam, że Krzysztof Bosak nie ma tego, co powinien mieć marszałek Sejmu - powiedziała polityk partii Razem.

- Będziemy popierać te projekty, które uznamy za dobre, wnoszące coś dobrego, jeśli chodzi po prostu o naszą rzeczywistość […] na pewno będziemy chcieli z rządem współpracować, będzie na to przestrzeń choćby w komisjach, będziemy rozmawiać na temat różnych zmian, jeżeli chodzi o poszczególne obszary funkcjonowania państwa polskiego, do rządu nie wchodzimy - powiedziała o braku podpisu partii Razem pod umową koalicyjną.


Posłuchaj

15:04
Daria Gosek-Popiołek: mam nadzieję, że ustawy zgłaszane przez wszystkie partie polityczne, wszystkie kluby, niezależnie, czy są z prawa czy z lewa, będą procedowane (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Najczęściej czytane

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzący: Beata Michniewicz
Gość: Daria Gosek-Popiołek (Razem)
Data emisji: 14.11.2023
Godzina emisji: 8.45

pg/PR3/gs

Polecane