Nie mam ciśnienia, że coś mi się należy – Marek Piekarczyk o nominacji do Nagrody Mediów Publicznych

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nie mam ciśnienia, że coś mi się należy – Marek Piekarczyk o nominacji do Nagrody Mediów Publicznych
Marek Piekarczyk jest nominowany do Nagrody Mediów Publicznych w kategorii "muzyka"Foto: FOTON/PAP

Zostały ogłoszone nominacje do Nagród Mediów Publicznych. W kategorii "muzyka" jednym z nominowanych jest Marek Piekarczyk wokalista i lider zespołu TSA, a obok niego instrumentalistka, wokalistka i pedagog prof. Maria Pomianowska oraz saksofonista i kompozytor jazzowy Piotr Baron. Laureaci zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali 12 listopada.

  • Nominowani do Nagrody Mediów Publicznych w kategorii "muzyka": prof. Maria Pomianowska (instrumentalistka, wokalistka, pedagog), Piotr Baron (saksofonista, kompozytor jazzowy), Marek Piekarczyk (wokalista rockowy).
  • Laureaci Nagród Mediów Publicznych zostaną ogłoszeni na uroczystej gali w niedzielę, 12 listopada.

Marek Piekarczyk nie oczekuje nagród

– Myślę, że to jest zauważenie mnie. Dla mnie to ważne: nie obrażam się na nominacje, nagrody – mówi Marek Piekarczyk, wokalista i lider grupy TSA, zapytany o nominację do Nagrody Mediów Publicznych w kategorii "muzyka". – Należę do osób, które nie oczekują nagród, a dostaję je czasami. Bardzo rzadko, ale dostaję. I wtedy jestem zaskoczony – wyznaje.

– Ale nie mam ciśnienia, że coś mi się należy - dodaje.

TSA Dream Team

Obecnie Marek Piekarczyk występuje z projektem TSA Dream Team. Bardzo niedawno wydali nowy singiel "Bejbe". – To jest projekt TSA z basistą Pawłem Mąciwodą, od wielu lat grającym z grupą Scorpions. Stefan Machel jako trzon: niektórzy fani wiedzą, że był on zawsze podporą muzyczną TSA, zawsze trzymał to wszystko w kupie, w tym szaleństwie, które się działo czasem na scenie – opowiada muzyk w rozmowie z Michałem Żołądkowskim. – No i Zibi Kraszewski, który nagrał z nami kilka płyt i jest świetnym perkusistą – wskazuje.

TSA Dream Team – Bejbe (Official Video)/YouTube Mystic Production TV


Najbliższy koncert grupy odbędzie się 2 grudnia w katowickim Spodku. – To nasze ulubione miejsce, gdzie działy się bardzo różne rzeczy w naszej historii: nawet rozleciał nam się zespół na oczach tłumu. Ale nie na długo na szczęście – wspomina Marek Piekarczyk.

Przeczytaj także


Posłuchaj

6:04
Marek Piekarski nominowany do Nagrody Mediów Publicznych w kategorii "muzyka" (Zapraszamy na weekend/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadzi: Michał Żołądkowski
Gość: Marek Piekarczyk (muzyk, wokalista i lider grupy TSA)
Data emisji: 10.11.2023
Godziny emisji: 12.13

pr

Polecane