Radiowa Trójka na Festiwalu Filmowym EnergaCAMERIMAGE 2023

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Radiowa Trójka na Festiwalu  Filmowym EnergaCAMERIMAGE 2023
Radiowa Trójka zaprasza na EnergaCAMERIMAGE 2023. Międzynawowy Festiwal Filmowy w Toruniu odbywa się w dniach 11-18 listopada 2023 rokuFoto: mat. pras.

Program 3 Polskiego Radia, patron medialny Międzynawowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE na bieżąco relacjonował wydarzenia z Torunia. W dniach 11-18 listopada Ryszard Jaźwiński i Paweł Turski zaprosili na specjalne wydania audycji, relacje oraz ciekawe rozmowy z wydarzenia poświęconego sztuce autorów zdjęć filmowych. 

Radiowa Trójka była obecna na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym EnergaCAMERIMAGE. W dniach 11-18 listopada w Toruniu odbyły się spotkania z operatorami filmowymi, projekcje filmowe, pokazy, premiery, warsztaty i seminaria, które poprowadzili uznani operatorzy i reżyserzy z całego świata. Do Torunia przyjechali światowej sławy twórcy filmowi, wielu z nich weszło w składach jurorskich sekcji konkursowych i nagrodzili najlepsze zdjęcia filmowe.

Przeczytaj także:

Swoje produkcje twórcy mogli zgłaszać do 8 konkursów: Konkursu  Głównego, Konkursu Filmów Polskich, Konkursu Etiud Studenckich Szkół Filmowych i Artystycznych, Konkursu Filmów Dokumentalnych, Konkursu Debiutów, Konkursu Seriali Telewizyjnych, Konkursu Wideoklipów oraz Konkursu Spotów Reklamowych "Fundusze Europejskie w kadrze".

Radiowa Trójka na Festiwalu  Filmowym EnergaCAMERIMAGE 2023

Dziennikarze radiowej Trójki – Ryszard Jaźwiński i Paweł Turski na bieżąco informowali słuchaczy o przebiegu wydarzeń prosto z Torunia. Relacji można było wysłuchać w audycji "Trzymaj z Trójką" ( 11 listopada i 18 listopada, godz. 16.00-19.00) oraz od poniedziałku do czwartku o godz. 13.45 i w sobotę o godz. 7.50 w cyklu "Fajny Film". 

Laying of the cornerstone at the construction site of the Camerimage European Film Center

"Trójkowo Filmowo" ze studia plenerowego w Toruniu

W piątek, 17 listopada o godz.13.00, Ryszard Jaźwiński poprowadził "Trójkowo Filmowo" ze studia plenerowego w Toruniu. Dziennikarz radiowej Trójki zaznaczał, że 31. Międzynarodowy Festiwal Filmowy EnergaCAMERIMAGE stwarza uczestnikom możliwość zobaczenia po raz pierwszy w Polsce głośnych już w świecie i nagradzanych tytułów jeszcze przed ich oficjalną premierą kinową.

W sobotę, 18 listopada, w audycji "Trzymaj z Trójką" Ryszard Jaźwiński i Paweł Turski śledzili przebieg gali finałowej festiwalu EnergaCAMERIMAGE. Złotą Żabę w konkursie głównym otrzymał operator i reżyser filmu "The new boy" Warwick Thornton; spośród polskich produkcji jury wyróżniło "Doppelganger. Sobowtór" Jana Holoubka

Na uroczystej gali zakończenia festiwalu EnergaCAMERIMAGE ogłoszono zdobywców wszystkich nagród. Najważniejszą, Złotą Żabę w Konkursie Głównym, otrzymał Warwick Thornton za film "The New Boy". Australijczyk był jego operatorem, reżyserem i scenarzystą.

Polecane