"Hotel Westminster", czyli zdrady i romanse w oparach absurdu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Hotel Westminster", czyli zdrady i romanse w oparach absurdu
Spektakl "Hotel Westminster" jest przebojem Teatru Rozrywki w Chorzowie. Foto: Shutterstock/Tupungato

– Ja przy tym spektaklu po prostu odpoczywam na scenie – mówi Hubert Waljewski o swojej roli w sztuce "Hotel Westminster". Komediowy spektakl jest przebojem Teatru Rozrywki w Chorzowie.

  • "Hotel Westminster" w reżyserii Jerzego Bończaka wystawiany jest w chorzowskim Teatrze Rozrywki od czerwca 2019 roku.
  • Autorem sztuki jest brytyjski komediopisarz Ray Cooney, a przekładu na język polski dokonała Elżbieta Woźniak.
  • Występujący gościnnie w spektaklu Hubert Waljewski ukończył Akademię Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie.

Spektakl "Hotel Westminster" miał premierę w Teatrze Rozrywki w Chorzowie 1 czerwca 2019 roku. Od tamtej pory był wystawiany ponad 50 razy. Co sprawia, że aktorzy wciąż są w stanie wykrzesać z siebie energię i zapał do zabawiania publiczności przez ponad dwie godziny przedstawienia?

– To chyba wynika po prostu z pasji. Ja przy tym spektaklu odpoczywam. Jest to bardzo wymagające i fizycznie, i intelektualnie, żeby te klocki poukładać, ale zgranie całego zespołu i temat tego spektaklu sprawiają, że my, aktorzy, na tej scenie, wbrew pozorom, odpoczywamy. Widownia za każdym razem znajduje nowe smaczki – mówi Hubert Waljewski.

Romanse w oparach absurdu

Głównym bohaterem sztuki jest przystojny wiceminister brytyjskiego rządu, wywodzący się z Partii Konserwatywnej. W tytułowym hotelu urządza on sobie potajemną randkę z kochanką, mimo że wraz z małżonką zameldował się w pokoju obok. Tymczasem jego żona romansuje z jego asystentem, w którego wciela się właśnie Waljewski.

Aktor przyznaje, że scena, w której wiceminister przyłapuje swoją żonę na zdradzie, należy do jego ulubionych w całym spektaklu. – Wyskakuję wtedy w ręczniku i jest seria przezabawnych dialogów – opowiada gość "Trójki do trzeciej".

Waljewski zapewnia, że cały spektakl pełen jest absurdalnego humoru i jest świetną odskocznią od codziennego życia. W Teatrze Rozrywki w Chorzowie "Hotel Westminster" wystawiany jest od czwartku do niedzieli. – Będzie nam bardzo miło państwa gościć. Czekamy, zacieramy ręce i ustawiamy się w blokach startowych – zachęca aktor.

Posłuchaj

4:38
"Hotel Westminster", czyli zdrady i romanse w oparach absurdu (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

Czytaj też:


***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Gość: Hubert Waljewski (aktor)
Data emisji: 6.11.2023
Godzina emisji: 14.13

kc

Polecane