Zaśpiewaj razem z Coldplay na ich najnowszym albumie! Niezwykły pomysł zespołu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zaśpiewaj razem z Coldplay na ich najnowszym albumie! Niezwykły pomysł zespołu
Coldplay podczas koncertu na stadionie San Siro w Mediolanie w ramach trasy "Music of the Spheres World Tour"Foto: PAP/PA

Coldplay już na początku tego roku ogłosił, że przygotowuje nowy album, który ma być kontynuacją "Music Of The Spheres". Jak na razie "Moon Music" wciąż jest niedokończony, a zespół zaproponował swoim fanom udział w jego nagraniu. Swoją niezwykłą propozycję zamieścił na portalu społecznościowym.

  • Coldplay oficjalnie istnieje od 1997 roku i od początku występuje w niezmiennym składzie Chris Martin, Jonny Buckland, Guy Barryman, Will Champion. Skład uzupełnia  menadżer Phil Harvey.
  • w swojej karierze zdobył wiele nagród: m.in. osiem statuetek Brit Awards (w tym trzy za wygraną w kategorii "Najlepszy brytyjski zespół"), pięć wyróżnień MTV Video Music Awards oraz siedem Nagród Grammy.

"Ahhhhhh" na jedną nutę

Chris Martin i koledzy już kończą realizację swojego najnowszego albumu "Moon Music". Teraz wystąpili z nieoczekiwaną i, trzeba to przyznać, niezwykłą propozycją dla  swoich fanów: żeby razem z nimi zaśpiewali w ostatniej nagrywanej piosence pt. "One World"! Grupa opublikowała na mediach społecznościowych odpowiedni post i czeka na odzew. Samo nagranie nie jest trudne: wystarczy nagrać zaśpiew/okrzyk/zawołanie "Ahhhhhhh" za pomocą zainstalowanej nagrywarki i… to wszystko.

Jedyne, co nie jest jasne, to ile i które nagrania zostaną wykorzystane. Mimo wszystko trudno się bowiem spodziewać, że wszystkie (a przecież, zważywszy na liczbę fanów, może być ich nawet i kilkadziesiąt tysięcy!) trafią do utworu. Z drugiej strony kto wie do czego są zdolni muzycy Coldplay? W końcu, jak śpiewa klasyk, "Śpiewać każdy może…"

"
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Coldplay (@coldplay)

Coldplay: ponad ćwierć wieku razem

Korzenie grupy sięgają września 1996, kiedy to Chris Martin i Jonny Buckland poznali się na University College of London (UCL). Wkrótce założyli duet Pectoralz, który niedługo później zasilił basista Guy Barryman i już jako trio Starfish zaczęli występy w klubach. W 1997 roku dołączył perkusista Will Champion, a grupa po raz kolejny zmieniła nazwę, już ostatecznie, na Coldplay.

Do dzisiaj Coldplay nagrał dziewięć studyjnych albumów ("Moon Music" będzie 10.) oraz cztery koncertowe. Na początku 2023 roku zespół zapowiedział, że nagra jeszcze tylko trzy albumy, przy czym nie do końca wiadomo, czy wlicza w to wciąż powstający "Moon Music". Coldplay, od początku występujący w niezmienionym składzie, jest najpopularniejszym zespołem na YT, bije też rekordy popularności w serwisie Spotify.

Przeczytaj także


pr

Polecane