Rodzinna pasja. "Życie w pełni zrównoważone" [POSŁUCHAJ REPORTAŻU]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rodzinna pasja. "Życie w pełni zrównoważone" [POSŁUCHAJ REPORTAŻU]
Karolina Dobrzyńska przyznaje, że kitesurfing jest niezwykle widowiskowym sportem, pięknie prezentujących się na zdjęciachFoto: Shutterstock/Jens Breuer

– Nie zawsze jest tak, że tryskam entuzjazmem, że ładnie wyglądam, że mi się wszystko chce – mówi Karolina Dobrzyńska, mama trójki nastoletnich dzieci, która wraz z całą rodziną uprawia kitesurfing. Sport ten stał się nie tylko ich wspólną pasją, ale i sposobem na życie. 

  • Każdy moment jest dobry, żeby zmienić swoje życie. Historia Karoliny Dobrzyńskiej. 

  • Pływanie, joga, morsowanie, czyli jak aktywność wspiera bliskość rodziny.
  • Kitesurfing. Widowiskowy sport dla wszystkich?


Karolina Dobrzyńska jest dziennikarką i mamą 3 nastoletnich dzieci. Nie ukrywa, że jest ciepłolubna, ale wakacje na sportowo spędza nad Bałtykiem na kitesurfingu z całą rodziną. Kiedyś była strasznym kanapowcem i mamą na cały etat. Teraz pływa na "kajcie" i chodzi na jogę. 

"Ograniczenia są w głowie"

Gdy jej znajomi próbowali morsowania, pomyślała, że też mogłaby to zrobić. Weszła do jeziorka na 7 minut, a gdy wyszła, była z siebie bardzo dumna. Potem był i snowboard. Kiedy zaczęła próbować nowych rzeczy, stała się nowa, lepsza. Wspólne pasje pomogły też zacieśniać więź z własnymi dziećmi. W piątkę spędzają ze sobą dużo czasu. Na dwa letnie miesiące jadą na camping nad Bałtykiem.

 Przeczytaj także:

Jej zdaniem to tylko kwestia odwagi, żeby uczyć się tego, co pozwoli więcej czasu spędzać z dorastającymi dziećmi. – Ograniczenia są gdzieś w głowie. Boimy się tego, że się będziemy bać – twierdzi dziennikarka. 


Posłuchaj

28:49
Sportowe pasje. Jak wspierają i zbliżają rodzinę? (Reportaż/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Kitesurfing. Czym fascynuje ten sport?

Kitesurfing nazywany jest również kiteboardingiem. To najmłodszy i najbardziej dynamicznie rozwijający się sport wodny w naszym kraju. Na pierwszy rzut oka ma w sobie coś z windsurfingu, jednak zamiast żagla do napędzania używa się latawca. Kitesurfer porusza się na desce, podobnej do deski surfingowej, ale zazwyczaj trochę od niej mniejszej. Sport ten nie ma ograniczeń wiekowych, ale uchodzi za trudny i niebezpieczny, co powoduje, że decyzję o uprawianiu go podejmują zazwyczaj ludzie młodzi. – Rzadko robią to kobiety w moim wieku. W zeszłym roku skończyłam 50 lat – przyznaje Karolina Dobrzyńska. 

W reportażu "Życie w pełni zrównoważone" rodzina opowiada o swoim życiu i marzeniach, dążeniach, także sportowych. Ich doświadczenia mogą być inspiracją dla innych.

Ekstremum Kiteboardingu, Nie Tylko w Porywach | Red Bull King of the Air 2016/Red Bull

***

Tytuł reportażu: "Życie w pełni zrównoważone" 
Autorka reportażu: 
Urszula Żółtowska
Data emisji: 
31.10.2023
Godzina emisji: 
22.10

gs

Polecane