Co dalej z serialem "Wiedźmin": czy piąty sezon będzie ostatnim?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Co dalej z serialem "Wiedźmin": czy piąty sezon będzie ostatnim?
Czy 4. sezon "Wiedźmina" zobaczymy w 2025 roku? Po trzecim sezonie serialu "Wiedźmin" Henry Cavill opuścił serial. Zastąpił go Liam HemswothFoto: mat prasowe

Widzowie czekają na czwarty sezon "Wiedźmina", tymczasem pojawia się coraz więcej, wciąż jednak nieoficjalnych informacji, że serwis streamingowy, który jest producentem serialu, planuje jego zakończenie. Nie oznacza to jednak końca filmowej przygody Geralta, raczej chodzi o zmianę głównego bohatera przy jednoczesnym pozostaniu w wykreowanym przez twórców uniwersum.

  • W pierwszych trzech sezonach "Wiedźmina" tytułową rolę grał Henry Cavill. W kolejnych sezonach zastąpi go Liam Hemsworth.
  • Wg pogłosek "Wiedźmin" ma się zakończyć na piątym sezonie, a jego miejsce zajmie serial, którego bohaterką będzie Ciri. Geralt i większość postaci z "Wiedźmina"  będzie się w nim pojawiać jedynie okazjonalnie.
  • Tak więc kilka projektów, dla których aktor porzucił "Wiedźmina", nie wypaliło. Zobaczymy, co będzie dalej – mówi dziennikarz filmowy Dawid Muszyński.

Wiedźmin odchodzi, nadchodzi Ciri?

– Wiele informacji do nas dociera, że producent będzie rozwijać ten świat, tylko nie w tym kierunku, w którym wszyscy się spodziewali. Krążą plotki, że po odejściu Henry’ego Cavilla ta historia będzie raczej zamykana z nowym Wiedźminem, którego ma zagrać Liam Hemsworth, brat Chrisa Hemswortha, czyli Thora – mówi dziennikarz filmowy Dawid Muszyński. – I moim zdaniem jest to nawet dość logiczne, ponieważ patrząc na powieści Andrzeja Sapkowskiego, to Wiedźmin spada tam na trzeci czy czwarty plan, a główną rolę gra Ciri. Więc żeby uwolnić się od tego tytułu, który serial ma, trzeba by było moim zdaniem właśnie zakończyć jedną część tej opowieści, a zrobić dalszy serial o samej Ciri, o jej przygodach, jej dalszym rozwoju – tłumaczy.

– A do tej historii Geralt i cała reszta będą wpadali tylko towarzysko, jako goście – wskazuje.

Henry Cavill został na lodzie?

Oceny wystawiane przez widzów i krytyków serialowi "Wiedźmin" są z sezonu na sezon coraz gorsze. To także może być powodem, dla którego producent chce go skrócić. Również odejście Henry’ego Cavilla nie pomogło produkcji. A gwiazdor pożegnał się z postacią Geralta, gdyż miał kręcić nowy film o Supermanie: jego zapowiedź pojawiła się po napisach końcowych niezbyt udanego "Black Adama". Okazało się jednak, że James Gunn, współzarządzający DC Studios i reżyser "Superman: Legacy" (którego premiera przewidziana jest na 2025 roku), nie widzi w nim miejsca dla Cavilla!

– Miał być nowy "Nieśmiertelny" zrobiony przez reżysera "Johna Wicka" [Chada Stahelskiego – red.]: ten projekt, z tego, co słyszałem, też jest zawieszony – dodaje Trójkowy gość. – Tak więc kilka projektów, dla których aktor porzucił "Wiedźmina", nie wypaliło. Zobaczymy, co będzie dalej – zastanawia się.

"Wiedźmin" – sezon 3 | Oficjalny zwiastun nr 2/YouTube Netflix Polska


Przeczytaj także:


Posłuchaj

6:27
Czy serial "Wiedźmin" zostanie zamknięty po piątym sezonie? (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Tomasz Miara
Gość: Dawid Muszyński (dziennikarz filmowy)
Data emisji: 18.10.2023
Godzina emisji: 13.21

pr

Polecane