Kazik w szpitalu, Kult odwołuje koncerty

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kazik w szpitalu, Kult odwołuje koncerty
Kazik Staszewski trafił do szpitalaFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Zespół Kult odwołał nadchodzące koncerty w Hamburgu i Berlinie. Powodem jest niedyspozycja zdrowotna lidera grupy, Kazika Staszewskiego, który trafił do szpitala.

  • Kazik Staszewski jest wokalistą i liderem zespołu Kult, który założył ponad 40 lat temu.
  • Odwołane koncerty grupy w Hamburgu i Berlinie miały się odbyć 14 i 15 października.
  • Źródła bliskie zespołowi uspokajają, że życie muzyka nie jest zagrożone i że daty pozostałych zaplanowanych koncertów się nie zmieniają.

Kult to legenda polskiej sceny muzycznej. Siłą zespołu dowodzonego przez Kazika Staszewskiego są m.in. grane regularnie koncerty, trwające nierzadko nawet trzy godziny. Niestety, występy, które miały się odbyć w Niemczech w ten weekend, nie dojdą do skutku. Fani dowiedzieli się o tym w czwartkowy wieczór z komunikatu w mediach społecznościowych.

"Z uwagi na dzisiejszą hospitalizację Kazika najbliższe koncerty w HAMBURGU i BERLINIE są ANULOWANE i zostaną przeniesione na inny termin" – czytamy we wpisie. "Stan Kazika jest stabilny, ale niestety uniemożliwia wykonanie koncertów w najbliższych dniach. Bardzo nam przykro z tego powodu, życzymy Kazikowi jak najszybszego powrotu do pełni sił i zdrowia, a Was drodzy prosimy o cierpliwość i zrozumienie" – pisze zespół.

Kłopoty ze zdrowiem Kazika Staszewskiego

"Nagłą wokalną niedyspozycję" lider Kultu przeżywał już w ub. roku. Kazik zamieścił wówczas w internecie swoje zdjęcie w masce tlenowej. Artysta od dłuższego czasu skarży się także na ubytki słuchu, spowodowane długim stażem scenicznym.

Najbliższe koncerty zespołu Kult mają się odbyć już w przyszłym tygodniu w Białymstoku i Warszawie.  

kc

Polecane