Kukiz przypomina, jak został oszukany przez Tuska. Chodzi o referendum. "W niszczarkach zmielono 750 tys. podpisów"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Gość "Salonu politycznego Trójki" mówił o rozmowach i współpracy z politykami, którzy popierali jego postulaty zmian w prawie wyborczym. Lider Kukiz'15 powiedział, że po doświadczeniach współpracy z PSL nie wierzy w Trzecią Drogę.

- Dziękuję bardzo za tę Trzecią Drogę, bo to jest droga w przepaść - powiedział o doświadczeniu związków z PSL.

Pytany o relacje z PO i gotowość do rozmów z Donaldem Tuskiem Paweł Kukiz przypomniał, że miał dobre relacje z tym środowiskiem przed 2005 r., gdy zgadzano się jego postulatami. Później, jak mówił, został przez nich oszukany.

Obietnice Tuska

- Zbierałem podpisy pod referendum "4 x tak" rozpisanym przez PO, była tam m.in. likwidacja Senatu, zmniejszenie liczby posłów o połowę, jednomandatowe okręgi wyborcze i zniesienie immunitetów. 750 tys. podpisów zostało zebranych, następnie zostało to zmielone w niszczarkach sejmowych, bo Sejm może, ale nie musi rozpisać referendum. Kiedy Tusk przejął władzę z PO, niczego z tych postulatów nie wykonano - mówił Kukiz.

- Głównym powodem jest to, że PiS wpisało do programu Zjednoczonej Prawicy zmianę ordynacji wyborczej na 230 posłów wskazywanych bezpośrednio przez obywateli i 230 wybieranych tak jak teraz, z list partyjnych - powiedział o starcie z list PiS.


Posłuchaj

15:11
Paweł Kukiz: nie podoba mi się kampania wyborcza w tym głupim partyjnym systemie. Kampania wyborcza powinna wyglądać tak, że poseł powinien reprezentować maksymalnie obszar powiatu, chodzić od drzwi do drzwi, rozmawiać z wyborcami i przekonywać ich do swojego programu i mieć bezpośredni kontakt z wyborcą. Mam okręg taki, jak Opole, ale niech pan og
+
Dodaj do playlisty
+

Czytaj więcej:

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzący: Karol Gnat
Gość: Paweł Kukiz (lider Kukiz'15)
Data emisji: 06.10.2023
Godzina emisji: 8.45

pg,PR3

Polecane