Żukowska: Polska pomaga uchodźcom na rekordową skalę. Nie zgadzamy się na dodatkowe obciążanie migrantami

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Nie zgadzamy się na to, by Polska była dodatkowo obciążana w sytuacji, w której wszelkie obowiązki polityczno-moralno-humanitarne, jeśli chodzi o uchodźców, zostały spełnione – powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia poseł Lewicy Anna Maria Żukowska.

Anna Maria Żukowska z Lewicy mówiła w "Salonie politycznym Trójki" o trwającym kryzysie migracyjnym. Odnosząc się do dyskusji w Unii Europejskiej, podkreśliła różnicę zdań z Niemcami.

– Z Olafem Scholzem jesteśmy w jednej grupie politycznej, natomiast to nie jest tak, że się zgadzamy we wszystkich sprawach – powiedziała poseł Lewicy.

Brak solidarności

– Państwa mają swoje partykularne interesy i nie zgadzamy się na to, żeby Niemcy przerzucały solidarność, której same już nie chcą wykazywać – stwierdziła.

Gość audycji mówiła m.in. o braku solidarności Niemiec i Francji z Włochami, które mierzą się z napływem migrantów, którzy docierają na Lampedusę.

– Po tym, jak pojawiły się informacje o dużej liczbie uchodźców, którzy trafili na wyspę Lampedusa, to Niemcy i Francja wprowadziły kontrole, pozamykały granice – przypomniała polityk.

Ogromna skala polskiej pomocy

– My się nie zgadzamy na to, by Polska była dodatkowo obciążana w sytuacji, w której wszelkie obowiązki polityczno-moralno-humanitarne, jeśli chodzi o uchodźców, zostały spełnione, bo to nie tylko uchodźcy, którzy przypływają przez Morze Śródziemne – my przyjęliśmy 2 mln uchodźców wojennych – mówiła Anna Maria Żukowska.

Dodała, że gdyby przemawiała na forum Parlamentu Europejskiego, to podkreślałaby, że Polska "realizuje pomoc na ogromną, rekordową skalę".

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj

13:46
Anna Maria Żukowska: nie zgadzamy się na to, by Polska była dodatkowo obciążana w sytuacji, w której wszelkie obowiązki polityczno-moralno-humanitarne jeśli chodzi o uchodźców zostały spełnione (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzący: Karol Gnat
Gość: Anna Maria Żukowska (poseł Lewicy)
Data emisji: 03.10.2023
Godzina emisji: 8.45

pg/pr

Polecane