"Biegnij Warszawo" po raz 15. Ponad 10 tysięcy uczestników imprezy na ulicach stolicy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Biegnij Warszawo" po raz 15. Ponad 10 tysięcy uczestników imprezy na ulicach stolicy
Na trasie 15. edycji "Biegnij Warszawo"Foto: FotoMaraton.pl

W jubileuszowej, 15. edycji "Biegnij Warszawo" aktywnie uczestniczyło ponad 10 tysięcy osób – sześć tysięcy pobiegło na 10 kilometrów, a ponad cztery tysiące pokonało 5-kilometrową trasę imprezy towarzyszącej Maszeruję-Kibicuję. Wśród uczestników byli także dziennikarze Trójki Krzysztof Łoniewski, Marek Pawlukiewicz, Paweł Turski oraz Jan Maliszewski. Ten ostatni relacjonował bieg w mediach społecznościowych Trójki.

Uczestnicy biegu wystartowali punktualnie o godz. 12 sprzed siedziby Programu 3 Polskiego Radia, z miejsca, skąd nadawana była specjalna, plenerowa audycja "Trzy strony dźwięku". Prowadzący ją Tomasz Miara rozmawiał z organizatorami, uczestnikami oraz oczywiście przedstawicielami Trójkowej ekipy. 

#Trzy strony dźwięku ze startu "Biegnij Warszawo"/YouTube Program 3 Polskiego Radia


Promocja zdrowia i ruchu

Na mecie, zlokalizowanej po raz pierwszy w historii biegu na Stadionie Miejskim Legii Warszawa, najszybszy (30:14) w kategorii mężczyzn okazał się Kamil Jastrzębski (DUKLANOWSKI TEAM). Wśród kobiet zwyciężyła Iwona Bernardelli z KS PREFBET-SONAROL (35:22), dla której był to już siódmy triumf w "Biegnij Warszawo". Marek Pawlukiewicz przebiegł cały dystans w czasie 47:28 i zajął 576 miejsce, natomiast Paweł Turski był 1251 z czasem 52:15. 


"Biegnij, Warszawo" to jeden z największych biegów masowych w Polsce na dystansie 10 km. Celem wydarzenia jest promocja zdrowia i popularyzowanie aktywności fizycznej poprzez systematyczne uprawianie prostych form ruchu. Uczestnicy mieli do pokonania trasę, która zostanie poprowadzona przez najbardziej znane i rozpoznawalne miejsca w stolicy.


– Jestem przeszczęśliwy, że już po raz piętnasty udało mi się dołożyć swoją cegiełkę do popularyzacji aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia Polaków. Przez te lata z przyjemnością obserwuję, jak Warszawa staje się miastem coraz bardziej przyjaznym dla biegaczy. Janusz Samel, dyrektor biura sportu i rekreacji m.st. Warszawy powiedział, że "Biegnij Warszawo" to jest morze radości, które przebiega ulicami stolicy. W pełni się z tym zgadzam – zapewnia Bogusław Mamiński, organizator i dyrektor wszystkich edycji "Biegnij Warszawo".


Posłuchaj

3:30
Bogusław Mamiński, dyrektor "Biegnij, Warszawo" o biegu (Trzy strony dźwięku/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Nie tylko biegacze

Ale "Biegnij Warszawo" to nie tylko sam bieg. Na trasie przygotowano wysepki z grającymi na żywo muzykami, a bezpośrednio po ukończeniu zmagań każdy mógł wygrawerować na pamiątkowym medalu uzyskany czas. Nowością podczas tegorocznej edycji wydarzenia był także udział kolarzy. Przed startem biegaczy trasę "przetarł" peleton ponad 100 cyklistów, którzy na odcinku specjalnym po Moście Poniatowskiego "przepalili nogę" na dystansie 1 mili. Najszybszy Maciej Rogulski (Activejet) pokonał ten dystans w czasie 02:16,69 minuty.


– Jednym z uczestników "Warszawa Kręci Rundę Honorową" był mój włoski przyjaciel, prezes Stowarzyszenia Sportowego Aprocis Antonio Tortolano. W Warszawie gościliśmy też burmistrza Cassino – Enzo Salerę, który zapowiedział odsłonięcie w jego mieście pomnika gen. Andersa. Kolejnym włoskim akcentem był występ laureatki Festiwalu w San Remo, niewidomej piosenkarki Annalisy Minetti, która razem z przewodnikiem wzięła także udział w biegu – dodał Mamiński.

Ambasadorem "Biegnij Warszawo" jest multimedalista imprez mistrzowskich w biegach na 800 i 1500 metrów Marcin Lewandowski.


Posłuchaj

3:21
Rozmowa z Marcinem Lewandowskim, ambasadorem "Biegnij, Warszawo" (Trzy strony dźwięku/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Polecane