Kwiatkowski o KO: ugrupowanie, na które najczęściej głosowali wyborcy o poglądach lewicowych i centrolewicowych

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Jestem dalej politykiem lewicowym, światopogląd i poglądy mi się nie zmieniły, ale w tej formule wydaje mi się, że Nowa Lewica nie zasługuje na kibicowanie – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Robert Kwiatkowski, poseł z Koła Parlamentarnego Lewicy Demokratycznej.

Gość "Salonu politycznego Trójki" Robert Kwiatkowski wyjaśnił, że jego decyzja o niekandydowaniu wynikała z konieczności podjęcia konkretnej decyzji, a z PO się "nie dogadał".

Ocenił, że nie warto głosować na Lewicę, "na tę Lewicę, w tej formule, w której będzie startowała".

Najbardziej lewicowa formacja

– Osoby bliskie mi, jak Andrzej Rozenek, Bartek Arłukowicz, Grzesiek Napieralski, Karolina Pawliczak, Zbyszek Zaborowski, startują z list KO – wyjaśnił, mówiąc, że aktualnie KO jest najbardziej lewicową formacją.

– KO ma u siebie Barbarę Nowacką i Dariusza Jońskiego, czyli Inicjatywę Polską, a to czysto lewicowa i centrolewicowa formacja. To jest ugrupowanie, na które najczęściej głosowali wyborcy o poglądach lewicowych i centrolewicowych – to są fakty stwierdzone przez socjologów – powiedział polityk.

Lewica nie zasługuje na kibicowanie?

Mówił również o tym, że w Sejmie może zabraknąć Lewicy. – To bardzo prawdopodobne, uważam, że obecne kierownictwo Lewicy podejmuje decyzje, które zmniejszają szanse tego ugrupowania, np. jak się z Dolnego Śląska przesuwa bardzo popularną tam polityczkę, Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk do Gdyni – wyjaśnił.

– Jestem dalej politykiem lewicowym, światopogląd i poglądy mi się nie zmieniły. W tej formule wydaje mi się, że Nowa Lewica nie zasługuje na kibicowanie – zaznaczył.

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj

15:10
Kwiatkowski o KO: ugrupowanie, na które najczęściej głosowali wyborcy o poglądach lewicowych i centrolewicowych (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość: Robert Kwiatkowski (Koło Parlamentarne Lewicy Demokratycznej)
Data emisji: 22.09.2023
Godzina emisji: 8.45

pg/pr

Polecane