Gorące komentarze po wyborze nowego selekcjonera reprezentacji. Kim jest Michał Probierz?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Gorące komentarze po wyborze nowego selekcjonera reprezentacji. Kim jest Michał Probierz?
"Proszę o możliwość spokojnej pracy, celem jest awans do mistrzostw Europy" – powiedział Michał Probierz, nowy selekcjoner piłkarskiej reprezentacji PolskiFoto: PAP/Piotr Nowak

Michał Probierz znany jest z ekscentrycznego zachowania. Kiedyś na konferencji prasowej założył okulary słoneczne, "aby polska piłka przejrzała na oczy". Innym razem przyniósł doniczkę i ziarna, żeby zobrazować brak cierpliwości do polskich trenerów, mówił też po niemiecku, zastanawiając się, że może wtedy zaczną go szanować. Kim jest nowy selekcjoner i jak zaprezentował się na swojej pierwszej konferencji prasowej? – O tym w komentarzu Dariusza Urbanowicza. 

  • Michał Probierz został nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski.
  • Dotychczasowy trener kadry młodzieżowej zastąpił Portugalczyka Fernando Santosa, z którym z powodu słabych wyników rozstano się przed tygodniem.
  • Nowy selekcjoner został oficjalnie zaprezentowany w środę - na konferencji prasowej w Warszawie.

– Skoro Michał Probierz zgodził się przejąć reprezentację, to widocznie ma na nią pomysł. Na pewno czeka go dużo pracy – skomentował były kapitan Biało-Czerwonych Waldemar Prusik. W rozmowie przyznał, że wybór Michała Probierza na selekcjonera piłkarskiej reprezentacji nie był dla niego zaskoczeniem, ale podobnie by było, gdyby kadrę przejął Marek Papszun.

– Każda z tych kandydatur miała swoich zwolenników i przeciwników, a więc teraz będą głosy chwalące wybór Probierza, ale też krytykujące. Prezes Kulesza podjął taką decyzję, a nie inną. Trzeba ją uszanować, pogodzić się i życzyć nowemu trenerowi wszystkiego najlepszego – dodał. Waldemar Prusik zaznaczył również, że "Michał Probierz wie już, jak wygląda praca z reprezentacją". 


Czytaj także:


Selekcjoner na mistrzostwa świata

Kontrakt Michała Probierza ma obowiązywać do końca eliminacji mistrzostw świata w 2026 roku. – Proszę o możliwość spokojnej pracy, celem jest awans do mistrzostw Europy  powiedział. – Rzadko się zdarza, by słyszeć na początku tyle negatywnych rzeczy. Zdaję sobie sprawę, że w wielu przypadkach byłem osobą kontrowersyjną, ten wybór nie był zbyt oczywisty, ale dziękuję prezesowi i zarządowi za poparcie. To dla mnie istotne, że oni we mnie wierzą – zaznaczył. 

Cel: Euro 2024

– Damy trenerowi wszystkie narzędzia, aby osiągnąć ten cel. Wierzę, że pojedziemy na Euro w przyszłym roku – oświadczył prezes PZPN Cezary Kulesza. Czym kierowano się podczas wyboru nowego selekcjonera? – Kluczem było doświadczenie. Selekcjoner i trener to dwie różne rzeczy – powiedział. 


Posłuchaj

5:56
Michał Probierz selekcjonerem polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Gorące komentarze po wyborze (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Piotr FiranRadosław Nałęcz
Autor materiału: Dariusz Urbanowicz
Data emisji: 21.09.2023
Godzina emisji: 7.41

IAR/zch

Polecane