Mario Szaban – artysta po przejściach, zawieszony "pomiędzy niebem a ziemią"

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Mario Szaban – artysta po przejściach, zawieszony "pomiędzy niebem a ziemią"
Mario SzabanFoto: mat. promocyjne

Wierzy, że warto być dobrym człowiekiem i że życiowe doświadczenia wiele go nauczyły. Od niedawna ma też dom w górach, gdzie odnalazł nowy sens życia. Tego wszystkiego dowiedzieliśmy się z "Serdecznych dźwięków" o Mariu Szabanie, który właśnie wydał nowy album: "Pomiędzy niebem a ziemią".

 • Mariusz "Mario" Szaban jest aktywny na rynku muzycznym od 1997 roku. W dotychczasowym dorobku miał dwa albumy studyjne: "Pierwszy stopień" (2006) i "Second Degree" (2011).
 • Najpopularniejszymi utworami artysty są "Dobro za dobro" oraz "Jak natchnieni", do słów Jacka Cygana i muzyki Wiaczesława Smołokowskiego. W 2022 roku skomponował muzykę do widowiskowego spektaklu muzycznego "Jutro wrócimy do domu". 
 • 21 września 2023 premierę ma trzecia płyta Maria, zatytułowana "Pomiędzy niebem a ziemią".

Audycja rozpoczęła się od piosenki "Dobro za dobro", którą Mario Szaban nagrał w 2003 roku. To powinno być kluczem do wszystkiego, do każdego działania – tak sam artysta skomentował tytuł i przesłanie utworu. – Robiąc coś fajnego, dostajesz coś fajnego, a robiąc coś złego, dostajesz coś złego. Dla mnie to jest tak proste, jak czarne i białe – dodał gość "Serdecznych dźwięków".

Następna kompozycja, nosząca tytuł "Sobą być", to z kolei przedsmak najnowszego albumu Maria: "Pomiędzy niebem a ziemią", który ma premierę 21 września. – Ta płyta jest stworzona z wielkich emocji, zamyka klamrą pewną część mojego życia – opowiadał wokalista.

Bardzo ważną rolę w piosenkach Szabana odgrywają teksty. W przeszłości korzystał z usług innych autorów, wśród których był m.in. Jacek Cygan. Tym razem postanowił napisać je sam. – Bardzo długo trwało, zanim poczułem, że mam już coś ważnego do powiedzenia – przyznał Mario. – To jest taki moment w moim życiu, kiedy przeszedłem przez wstyd, wszelkiego rodzaju emocje związane z lękiem, czy ja mogę, czy ja powinienem, czy to w ogóle dostraja się do czegoś, czy też nie.

Górski azyl Maria Szabana

Mateusz Krautwurst rozmawiał ze swoim gościem nie tylko o muzyce. Przed dwoma laty Mario Szaban przeprowadził się wraz z rodziną w Góry Izerskie, co – jak sam przyznaje – zmieniło jego życie. – Złapałem czysty obraz wielu kolorów, czegoś niesamowitego. Widzę sens wielu rzeczy, którego wcześniej nie widziałem. Wcześniej był to bardzo egoistyczny pęd do przodu, a teraz jest fajniej, bo mam dookoła rodzinę, mam wielu ludzi, których kocham. Dzięki temu zauważyłem, że życie ma jeszcze parę innych, fajnych ofert dla mnie – stwierdził artysta.

Lista utworów:

 1. Mario Szaban – "Dobro za dobro"
 2. Mario Szaban – "Sobą być"
 3. Mario Szaban – "W wielkim mieście (live)"
 4. Kuba Badach, Jacek Kotlarski, Mario Szaban – "Bezgrzeszne lata"
 5. Patrycja Gola – "Serce"
 6. Mariusz Szaban – "Chandra"
 7. Mario Szaban – "Czerń i biel"
 8. Mario Szaban – "Pomóż mi"

Posłuchaj

51:05
Mario Szaban – artysta po przejściach zawieszony "pomiędzy niebem a ziemią" (Serdeczne dźwięki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 20.09.2023
Godzina emisji: 23.08

kc

 


Polecane