Wielkie hity i przedpremierowe utwory. Piotr Cugowski dziś na żywo w Trójce [NDZ., GODZ. 20.05]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wielkie hity i przedpremierowe utwory. Piotr Cugowski  dziś na żywo w Trójce [NDZ., GODZ. 20.05]
Piotr Cugowski na żywo w TrójceFoto: mat. promocyjne / Michał Pańszczyk

"Kto nie kochał", "Nad przepaścią", "Po drugiej stronie chmur" – to tylko niektóre z przebojów, jakie usłyszymy podczas akustycznego koncertu Piotra Cugowskiego, który odbędzie się już dziś (niedziela, 24 września) w Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Wokalista zaprezentuje najbardziej znane utwory ze swej kariery oraz dwie zupełnie nowe piosenki. Organizatorami koncertu są Program Trzeci Polskiego Radia i Narodowe Centrum Kultury.

                                       

Niedzielny koncert w Trójce będzie świetną okazją, aby usłyszeć na żywo największe hity z trwającej już ćwierć wieku kariery Piotra Cugowskiego. Gratką dla fanów wokalisty będą dwa nowe utwory, zapowiadające kolejny album byłego frontmana grupy Bracia. Jeden z nich nosi tytuł "Syzyf", a drugi – "Latarnik" – znajduje się obecnie wśród propozycji do kolejnego notowania Listy przebojów Trójki. Sama płyta długogrająca ma się ukazać w 2024 roku.

Kim jest Piotr Cugowski?

Piotr Cugowski pochodzi z Lublina i jest synem legendy polskiej muzyki rockowej, Krzysztofa Cugowskiego, byłego wokalisty Budki Suflera. Nic dziwnego, że muzyka w jego życiu była obecna od najmłodszych lat. – Nie kalkulowałem ani nie myślałem o tym na początku jakoś bardzo poważnie. Wszystko działo się naturalnie. Były pierwsze, amatorskie składy, pierwsze próby i występy – opowiadał artysta w Trójce.

W 1997 roku, wraz z bratem Wojtkiem, założył zespół Bracia, wraz z którym przez dwadzieścia lat nagrał sześć studyjnych albumów i zagrał setki koncertów. Na początku nie było im łatwo. – Tata znany, a za nim zespół z ogromnym dorobkiem. Pierwsze dziesięć lat to był poligon. Nigdy jednak nie szedłem na skróty – zapewniał Piotr.

Solową działalność wokalista rozpoczął w 2019 roku od płyty "40". Promowały ją dobrze znane z anten stacji radiowych piosenki: "Kto nie kochał", "Zostań ze mną", "Daj mi żyć" oraz "Takich jak my nie znał świat". Oprócz rozwijania własnej kariery pomagał także tym, którzy na scenie czują się mniej pewnie od niego – wystąpił w roli trenera w programach "The Voice of Poland" i "The Voice Senior".

***

Na koncert Piotra Cugowskiego zapraszamy w niedzielę (24 września) o godz. 20.05. Transmisja odbędzie się na antenie Programu 3 Polskiego Radia, a także – w formie streamingu wideo – na Facebooku i kanale YouTube stacji oraz stronie polskieradio.pl.

Bezpłatne wejściówki na wydarzenie można zdobyć słuchając Trójki, a także biorąc udział w konkursie na facebookowym profilu NCK.

Na koncert zapraszają Narodowe Centrum Kultury oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

. .

kc

Polecane