MON ujawniło szokujące dokumenty dot. planów rządu PO-PSL. Kropiwnicki odpowiada

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Każdy metr polskiej ziemi jest tak samo ważny. Z milionów dokumentów i dziesiątków scenariuszy wyciąga się jeden – ten, który akurat pasuje. To na pewno nie był wariant podstawowy – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Robert Kropiwnicki (KO).

W niedzielę w mediach społecznościowych pojawił się spot, w którym szef MON Mariusz Błaszczak przywołuje fragmenty planu użycia Sił Zbrojnych RP w ramach samodzielnej operacji obronnej, zatwierdzonego w 2011 r. przez b. szefa MON Bogdana Klicha.

Najczęściej czytane

 Rząd Tuska, w razie wojny był gotowy oddać połowę Polski. Plan użycia Sił Zbrojnych, zatwierdzony przez ówczesnego szefa MON Klicha zakładał, że samodzielna obrona kraju potrwa maksymalnie dwa tygodnie, a po siedmiu dniach wróg dotrze do prawego brzegu Wisły  mówił minister Błaszczak w nagraniu.

Do sprawy odniósł się na antenie radiowej Trójki Robert Kropiwnicki (KO). Co odpowiedział?

– Każdy metr polskiej ziemi jest tak samo ważny. To, co zaprezentowano, to manipulacja. To jest trochę kwestia kuchni politycznej. Spośród milionów dokumentów i dziesiątków różnych scenariuszy, które były rozważane w Ministerstwie Obrony, minister Błaszczak wyciąga jeden, który akurat mu pasuje do narracji politycznej – mówił polityk.

Czytaj w tvp.info: Premier: nie odpuścimy ani piędzi polskiej ziemi

– Minister Błaszczak nie powiedział, że to jest jeden z wielu wariantów, które stosuje się w sytuacji kryzysowej – kiedy nie ma obrony NATO–wskiej, kiedy musimy poczekać na posiłki z NATO – nie podaje tej narracji, traktuje to jako wariant podstawowy. To na pewno nie był wariant podstawowy – tłumaczył gość radiowej Trójki.

Posłuchaj

15:06
MON ujawniło szokujące dokumenty dot. planów rządu PO-PSL. Kropiwnicki odpowiada (Salon polityczny Trójki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadził: Karol Gnat
Gość: Robert Kropiwnicki (KO)
Data emisji: 19.09.2023
Godzina emisji: 08.45

pb

Polecane