Żeglarze Trójki najlepsi w lidze żeglarskiej!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Żeglarze Trójki najlepsi w lidze żeglarskiej!
Załoga Trójki najlepsza w klasyfikacji generalnej Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej 2023Foto: Bartek Banaszak, Krzysiek Kierzkowski

Załoga Programu 3 Polskiego Radia wygrała wielki finał i klasyfikację generalną Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej!

Wielki finał Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej odbył się nad Zalewem Zegrzyńskim w Zegrzu Południowym w miniony weekend (16-17 września). Najlepsi okazali się żeglarze pływający pod szyldem Trójki w składzie: Przemysław Machowski, Mateusz Szweda i Julian Gloeh.

W sobotę regaty odbywały się przy mocnym wietrze i pięknym, słonecznym niebie. W niedzielę wiatr był już o wiele słabszy, ale to nie przeszkodziło w rozegraniu kolejnych czterech wyścigów – w sumie przez dwa dni rywalizacji rozegrano ich łącznie osiemnaście. Walka na wodzie była bardzo zacięta. Przetasowania występowały często, każda z załóg miała chwile wielkiej chwały i doskonałej żeglugi, każdemu zdarzały się też gorsze momenty.

Walka do samego końca

– Żeglarze walczyli właściwie przez całe regaty, do samego końca, rozdzielając się często jednopunktowymi różnicami w klasyfikacji generalnej – stwierdził Wojciech Groszyk, dyrektor sportowy WLŻ.

Cały cykl regat odbył się w formule przesiadkowej, na jachtach klasy Skippi650 zapewnionych przez Sailing Legia – organizatora wydarzenia. Formuła ta pozwala wysunąć na pierwszy plan umiejętności żeglarskie, a nie szybkość łodzi. Całość można było podziwiać na żywo z bazy żeglarskiej oraz molo Hotelu500. Dostępna była również transmisja na żywo w internecie. 

Oto czołówka Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej w sezonie 2023: 

1. Trójka Polskie Radio – 42 pkt

2. Legia Schools – 39 pkt

3. Stripes & Co. Sailing Club – 36 pkt

4. Star Telekom Racing – 34 pkt

5. Odyssey 1 – 32 pkt

Finał ogólnopolski (z udziałem trzech najlepszych załóg cyklu WLŻ) odbędzie się 13-14 października w Sztynorcie. Patronem medialnym cyklu Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska jest Program 3 Polskiego Radia.

kc

Polecane