48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Trójce
Od lewej: koordynatorka Gdynia Industry Ola Salwa, scenograf, laureat Platynowych Lwów 48. FPFF Allan Starski, dyrektor FPFF Leszek Kopeć, dyrektor artystyczna FPFF Joanna Łapińska oraz prowadząca, koordynatorka biura prasowego FPFF Krystyna Weiher-Sitkiewicz podczas konferencji prasowej, 5 bm. w stołecznym Kinie Kultura, nt. 48. edycji Festiwalu PFoto: PAP/Rafał Guz

W dniach 18–23 września odbędzie 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, którego patronem medialnym jest Polskie Radio. Ryszard Jaźwiński zaprasza do słuchania Trójkowych audycji "Fajny film i "Trójkowo, filmowo" nadawanych wprost z festiwalu. W programie 3 Polskiego Radia znajdą Państwo rozmowy z ludźmi ze świata kina, audycje plenerowe i relacje dziennikarskie z wydarzenia. 

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych to jedna z najstarszych imprez filmowych w Europie. Co roku uczestnicy wydarzenia, często jako pierwsi w Polsce, mogą zapoznać się z najnowszymi rodzimymi produkcjami. O statuetkę Złotych i Srebrnych Lwów oraz innych nagród indywidualnych rywalizują najciekawsze polskie filmy. W programie wydarzenia znajdują się: Konkurs Główny, Konkurs Filmów Krótkometrażowych i Konkurs Filmów Mikrobudżetowych oraz liczne sekcje pozakonkursowe i wydarzenia towarzyszące.

Nie tylko Konkurs Główny

W radiowej Trójce o najważniejszych wydarzeniach Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni opowiadać będzie Ryszard Jaźwiński, który spotka się między innymi z twórcami filmów pokazywanych w trzech konkursach. Motywem dominującym w audycjach będzie wzbudzający największe zainteresowanie i emocje Konkurs Główny.

Trójka na 48. FPFF. Co, gdzie, kiedy?

W tym roku wśród prezentowanych w nim 16 tytułów aż 14 będzie miało swoją premierę. Radiowa Trójka zaprasza na rozmowy o najnowszych polskich produkcjach, które pojawią się w kinach dopiero w kolejnych tygodniach i miesiącach.

Od 18 do 23 września audycje Ryszarda Jaźwińskiego "Fajny film" (pn.-czw. godz. 13.45 i w sob. godz. 7.50)  oraz "Trójkowo, filmowo" (pt., godz. 13.00-15.00) nadawane będą prosto z Festiwalu w Gdyni.

𝟒𝟖. 𝐅𝐏𝐅𝐅 TRAILER/FPFFGdynia

materiały prasowe/gs

Polecane