46. Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw w Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
46. Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw w Trójce
Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw to jedno z największych festiwalowych przedsięwzięć organizowanych od ponad czterech dekad w samym sercu Polski,Foto: Shutterstock

Festiwalowa scena, olbrzymia handlowa strefa ogrodniczo-roślinna na najważniejszych ulicach miasta, branżowe wydarzenia, wielobarwna parada, najlepsze lokalne smaki w czasie wielkich degustacji. Trójka zaprasza na 46. Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw. 

  • Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw to jedno z największych festiwalowych przedsięwzięć organizowanych od ponad czterech dekad w samym sercu Polski, w regionie między Łodzią i Warszawą. 
  • W tym roku muzyczną podstawę święta będzie stanowiła funkcjonująca przez trzy dni plenerowa, muzyczna scena w rynku miejskim oraz scena taneczna.
  • Wyjątkowość wydarzenia oparta jest o budowaną przez lata tradycję, o rozpoznawalne i związane ze Skierniewicami symbole – owoce, warzywa i kwiaty. 

Trójka zaprasza do wysłuchania relacji z wydarzenia. W piątek (15 września) Tomasz Miara poprowadził specjalne wydania "Listy przebojów Trójki" (godz. 19.00-22.00) wprost ze Skierniewic. Z kolei w sobotę (16 września) najpierw Michał Kowarski w porannym "Bed & breakfest" opowiedział o czekających atrakcjach, natomiast Piotr Łodej zaprosił na audycję "Trzymaj z Trójką" (godz. 16.00-19.00).


Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw

To właśnie w Skierniewicach w niepowtarzalny sposób udaje się od lat łączyć festiwalową przestrzeń artystyczną z branżowymi, ogrodniczymi inicjatywami. Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw to jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych imprez w regionie. Jej wyjątkowość oparta jest o budowaną przez lata tradycję, o rozpoznawalne i związane ze Skierniewicami symbole – owoce, warzywa i kwiaty. Wydarzenie wciąż ewoluuje, na nowo rozkładając swoje najważniejsze akcenty.


Bogarta oferta festiwalowa 

Oferta festiwalowa niewątpliwie wyróżnia się na mapie kulturalnych propozycji. W tym roku muzyczną podstawę święta będzie stanowiła funkcjonująca przez trzy dni plenerowa, muzyczna scena w rynku miejskim oraz scena taneczna. Wśród propozycji niepowtarzalne zestawienie artystów, zespołów oraz muzycznych projektów adresowanych do każdego odbiorcy.

Na miejscu jest Michał Kowarski, który opowiada o tym, co już się zdarzyło i co jeszcze czeka ty, którzy zdecydują się przyjechać do Skierniewic. A jak twierdzi Trójkowy reporter, warto to zrobić pociągiem, gdyż dzięki temu można zwiedzić imponujący dworzec, a później urządzić sobie wspaniałą przechadzkę przez piękny par. Zapraszamy!


Posłuchaj

2:58
Zapraszamy na Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw (Bed and breakfest/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw to także barwna parada, Targi Ogrodniczo-Rolne, Festiwal Zdrowej Żywności, Fiesta Balonowa czy realizowane z coraz większym rozmachem wybory Miss Polonia Skierniewic – Miasto Kobiet. 15-17 września warto być w Skierniewicach. Moc smaków, feria barw oraz profesjonalna przestrzeń rozrywkowa i kulturalna zapewnią niezapomniane wrażenia i moc wyjątkowych wspomnień.

Kwiaty i muzyka 

Piątkowy wieczór to set miejskiej muzyki młodzieżowej. Raperzy Avi, Gibbs, Mr Polska oraz Żabson wypełnią wieczór 15 września. Sobota i niedziela to klasyka zgrabnie wymieszana ze współczesną alternatywą. Agnieszka Chylińska, T-Love, Organek, Happysad, IRA, Myslovitz czy legendarna grupa Alphaville zagospodarują dwa wieczory w Skierniewicach. Co ważne, wszystkie atrakcje muzyczne dostępne będą dla widzów całkowicie bezpłatnie!


***

Audycja: Bed and breakfast
Prowadzący: Piotr FiranRaf Uzar
Autor materiału reporterskiego: Michał Kowarski
Data emisji: 16.09.2023
Godzina emisji: 6.19

mat.prasowe/zch/pr/kul

Polecane