"Solidarność" jednoznacznie komentuje propozycje Tuska. "Pamiętamy jego rządy i mu nie wierzymy"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Solidarność" jednoznacznie komentuje propozycje Tuska. "Pamiętamy jego rządy i mu nie wierzymy"
"Solidarność" pamięta rządy Donalda Tuska Foto: Schutterstock/brewczynskinatanael/Grabowski Foto

Rzecznik przewodniczącego NSSZ "Solidarność" Marek Lewandowski mówił na antenie Programu 3 Polskiego Radia, że nawet najbardziej hojne obietnice Donalda Tuska w związkowcach wzbudzają nieufność. - Wolimy raczej postawić na tych, którzy z większości deklaracji i obietnic się wywiązywali w przeszłości - zaznaczył.

Kwestia zapowiedzi wprowadzenia emerytur stażowych przez Prawo i Sprawiedliwość nie jest dla przedstawicieli "Solidarności" zaskoczeniem. - Przypomnę, że w sierpniu podpisaliśmy z rządem porozumienie, w którym zapisaliśmy, że o emeryturach stażowych będziemy dalej rozmawiać. Od tego czasu stale prowadzimy w tej sprawie negocjacje - mówił w Programie 3 Polskiego Radia rzecznik przewodniczącego NSSZ "Solidarność" Marek Lewandowski. 

Jak wskazał, negocjacje te nie zostały zakończone, dlatego - w jego ocenie - podane przez Prawo i Sprawiedliwość wartości 38 i 43 lata, mające umożliwić przechodzenie na emeryturę stażową, nie są ostateczne - To nie jest jeszcze nic pewnego. Ta kwestia także ciągle jest przedmiotem negocjacji - wskazywał.

"Solidarność" pamięta rządy Tuska. "Nie wierzymy mu"

Jak zaznaczał głównym założeniem możliwości skorzystania z emerytury stażowej jest dobrowolność. - To jest przede wszystkim kwestia wyboru. Tu nie chodzi o to, aby komuś coś wyznaczać i narzucać, jak to było za czasów Donalda Tuska, tylko dać możliwość wyboru postępowania według swojego dobrze pojętego interesu - zaznaczył.

Dlatego jak podkreślał rzecznik "S" także na wszelkie obecne obietnice Donalda Tuska składane w stronę pracowników związkowcy patrzą z nieufnością. - My jako "Solidarność" mamy bardzo dobrą pamięć i pamiętamy jakie rozwiązania "dla pracowników" wprowadzał Donald Tusk. Pamiętamy doskonale jakie było wtedy bezrobocie, jaka była płaca minimalna i co było robione z emeryturami - zaznaczał.

- Nie wierzymy mu - komentował gość radiowej Trójki obietnice szefa Platformy. - Musimy wziąć poprawkę, czy zawierzyć Donaldowi Tuskowi czy raczej postawić na tych, którzy z większości deklaracji i obietnic się wywiązywali w przeszłości - podsumowywał rzecznik Marek Lewandowski.

Czytaj także na tvp.info: Emerytury stażowe. „Pracownik sam zdecyduje, czy chce z niej skorzystać”

Posłuchaj

7:21
Rzecznik "Soldiarności": pamiętamy ile "dla pracowników" zrobił Donald Tusk (Trójka/Trójkowy komentarz dnia)
+
Dodaj do playlisty
+
Najczęściej czytane

***

Tytuł audycji: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzi:  Dariusz Wieczorkowski
Gość: Marek Lewandowski - NSZZ "Solidarność"
Data emisji: 11.09.2023
Godzina emisji: 17.46

Polecane