Festiwal Ludzi i Drzew "Żywica" – zabawa i edukacja dla natury

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Festiwal Ludzi i Drzew "Żywica" – zabawa i edukacja dla natury
Naszym celem jest skleić człowieka i przyrodę - deklaruje Stowarzyszenie Żywica, organizator Festiwalu Ludzi i Drzew "Żywica" w Obornikach ŚląskichFoto: Shutterstock

Już po raz czwarty w Obornikach Śląskich odbywa się Festiwal Ludzi i Drzew "Żywica" organizowany przez Stowarzyszenie Żywica. Organizatorzy zapowiadają trzy dni spotkań, warsztatów, spacerów przyrodniczych, koncertów i pokazów filmowych. W programie nie zapominano o najmłodszych, dla których także przygotowano ciekawy program.

  • Festiwal Ludzi i Drzew "Żywica" odbędzie się w Obornikach Śląskich w dniach 8-10 września i jest organizowany przez Stowarzyszenie Żywica.
  • W programie przewidziano spotkania, warsztaty, spacery przyrodnicze, koncerty i pokazy filmowe.

Skleić ludzi i przyrodę

"Żywica skleja ludzi i przyrodę. Misją Stowarzyszenia Żywica jest aktywne działanie na rzecz ochrony drzew oraz szeroko rozumianej ochrony przyrody (…). Cenimy dojrzałe, sędziwe drzewa i chcemy, aby zostały one docenione w oczach zarówno mieszkańców, jak i włodarzy" – można przeczytać na stronie Stowarzyszenia Żywica. – Słowo "żywica" pochodzi od "życia", więc nam też zależy na tym, aby życie w miastach było: żeby natura miała jak i gdzie żyć. Żebyśmy próbowali współ-żyć i pomagać sobie wzajemnie – tłumaczy Kajetan Stadtmüller. – Naszym celem i celem tego festiwalu jest pokazać ludziom, że trzeba zwracać uwagę na zieleń miejską: zajmujemy się głównie tą na drzewach, a chodzi o coś więcej. Dlatego festiwal skupia się przede wszystkim na edukacji – dodaje Paulina Sanecka.


Edukacja dla dzieci i dorosłych

Trzydniowy program czwartej edycji Festiwalu Ludzi i Drzew "Żywica" jest bardzo bogaty: są przewidziane warsztaty, wykłady, spacery przyrodnicze prowadzone przez znakomitych specjalistów, znakomite koncerty i pokazy filmów. – Zależy nam na tym, aby podziękować lokalnej społeczności za wsparcie dla naszego stowarzyszenia. W Obornikach Śląskich i w powiecie trzebnickim pod Wrocławiem mamy grono przyjaciół, którzy wspierają nasze działania ekologiczne – tłumaczy Aleksandra Osiecka. – Zapraszamy całe rodziny: starszych np. na jogę, a młodszych na warsztaty ekologiczne. Wykłady poprowadzą znani prelegenci, jak np. Jan Mencwel, autor książek "Betonoza. Jak się niszczy polskie miasta" i "Hydrozagadka. Kto zabiera polską wodę i jak ją odzyskać" – zachęca.

Dokładny plan Festiwalu Ludzi i Drzew "Żywica" można znaleźć na stronie Stowarzyszenie Żywica i w mediach społecznościowych.

Przeczytaj także


Posłuchaj

7:54
Czwarta edycja Festiwalu Ludzi i Drzew Żywica w Obornikach Śląskich (Zapraszamy na weekend/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadzi: Justyna Grabarz
Goście: Aleksandra Osiecka, Paulina Sanecka, Kajetan Stadtmüller (Stowarzyszenie Żywica)
Data emisji: 8.09.2023
Godzina emisji: 11.13

pr

Polecane