Poseł Lewicy pyta o wiarygodność PO. Chodzi o Romana Giertycha

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Nie wierzę w realizację programu Platformy Obywatelskiej dot. prawa do aborcji do 12. tygodnia - powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia poseł Lewicy Anna Maria Żukowska. - Była zapowiedź, że nie będą wpuszczali na listy osób, które nie podpiszą się pod prawem do przerywania ciąży do 12. tygodnia, a pan Roman Giertych dalej jest na listach. Gdzie tu jest wiarygodność? - pytała.

- Koalicja Obywatelska ma strategię zabierania wyborców innym ugrupowaniom opozycyjnym - powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia poseł Lewicy Anna Maria Żukowska. Jej zdaniem PO "nie jest w stanie przekonać niezdecydowanych czy głosujących do tej pory na partię rządzącą".

Przyznała też, że nie widzi "ruchów programowych po stronie Platformy Obywatelskiej". - Chciałabym, by wyborcy zapoznawali się z programami poszczególnych komitetów wyborczych i na tej podstawie decydowali - dodała.

Poseł Lewicy pyta o wiarygodność PO. Chodzi o Romana Giertycha

Pytana o program PO dotyczący dopuszczenia aborcji do 12. tygodnia ciąży, poseł Lewicy ironizowała: czy "to z Romanem Giertychem i panem [Michałem] Kołodziejczakiem będzie Donald Tusk wprowadzał ten program?". - Nie wierzę, że to będzie zrealizowane - stwierdziła.

Jej zdaniem Platforma Obywatelska "rakiem się z tego wycofuje". - Najpierw była zapowiedź, że nie będą wpuszczali na listę osób, które nie podpiszą się pod programem dotyczącym prawa do przerywania ciąży do 12. tygodnia. Później pan Roman Giertych dostał 24 godziny, żeby jednak powiedzieć: "tak, jestem za prawem do aborcji". Nie powiedział tego i nadal jest na listach. Gdzie tu jest wiarygodność? - pytała.

Posłuchaj

14:28
Anna Maria Żukowska o starcie Romana Giertycha z list PO ("Salon polityczny Trójki")
+
Dodaj do playlisty
+

Czytaj także:

Roman Giertych wciągnięty na listy PO

Pod koniec sierpnia lider PO Donald Tusk ogłosił, że na liście Koalicji Obywatelskiej do Sejmu w woj. świętokrzyskim z ostatniej pozycji wystartuje mec. Roman Giertych. W tym kontekście przypominano, że na listach KO miało nie być osób, które nie zgadzają się na nowe przepisy aborcyjne proponowane przez Platformę Obywatelską. Chodzi o możliwość dokonania aborcji do 12. tygodnia ciąży.

Czytaj także w PAP.pl: Zandberg: nie wejdę do rządu, w którym będzie Roman Giertych

Roman Giertych oświadczył później na Twitterze, że poglądów w sprawie aborcji nie zmienia i uważa ją za coś złego, "choć czasem dopuszczalnego (np. w stanie wyższej konieczności)" oraz że umówił się z szefem PO "na określoną pracę, którą mam wykonać jako kandydat do Sejmu".

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października. Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

Czytaj także w TVP Info: Prokuratura zamierza przedstawić nowe zarzuty Giertychowi [WIDEO]

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzący: Beata Michniewicz
Gość: Anna Maria Żaukowska (poseł Lewicy)
Data emisji: 7.09.2023
Godzina emisji: 8.45

Trójka, PAP/ mbl/gs

Polecane