Serial "The Crown" – historia brytyjskiej rodziny królewskiej na finiszu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Serial "The Crown" – historia brytyjskiej rodziny królewskiej na finiszu
Serial "The Crown" opowiada historię brytyjskiej rodziny królewskiejFoto: Shutterstock/ArtMediaWorx

Tragiczna śmierć księżnej Diany oraz ślub księcia Karola z Camillą Parker Bowles to wątki, które pojawią się w nadchodzącym sezonie serialu "The Crown". – To bardzo dobrze zagrany, napisany i zrobiony serial – mówi krytyk filmowy Dawid Muszyński.

  • Pokazywany przez jedną z platform streamingowych serial "The Crown" opowiada historię brytyjskiej rodziny królewskiej, począwszy od koronacji królowej Elżbiety II aż do czasów współczesnych.
  • W rolę Elżbiety II wcieliły się do tej pory dwie aktorki – Claire Foy i Olivia Colman.
  • Szósty i ostatni sezon serialu ma mieć premierę jeszcze w tym roku.

"Po sześciu sezonach, siedmiu latach i trzech obsadach, serial The Crown w tym roku dobiegnie końca" – komunikat tej treści pojawił się na początku tygodnia w mediach społecznościowych serwisu streamingowego Netflix. Niżej zmieszczono zdjęcie mające służyć za wskazówkę do tego, czego możemy spodziewać się na ekranie. Fotografia nawiązuje do ślubu księcia Karola i Camilli Parker Bowles, który odbył się 9 kwietnia 2005 roku w kaplicy św. Jerzego w Windsorze.

W finałowym sezonie znajdzie się też na pewno wątek związany z tragiczną śmiercią pierwszej żony Karola, księżnej Diany w 1996 roku. Zdradziła to producentka serialu podczas festiwalu w Edynburgu, dodając, że ten temat zostanie poruszony z delikatnością i poszanowaniem uczuć rodziny królewskiej.

Historia na bogato

Obejrzenie "The Crown" rekomendował w Trójce krytyk filmowy Dawid Muszyński. – To bardzo dobrze zagrany, napisany i zrobiony serial. Producent nie oszczędzał, nie trzymał się za kieszeń, więc wszystkie kostiumy i wnętrza wyglądają naprawdę fenomenalnie – stwierdził dziennikarz.  

– Sam scenariusz został napisany tak, że pomimo tego, że my tę historię dobrze znamy, jest tutaj kilka rzeczy, które nas zaskoczą. Może dzięki temu bardziej zrozumiemy, co tam się dzieje za kulisami – dodał gość "Trójki do trzeciej".

Dokładna data premiery szóstego sezonu "The Crown" nie jest jeszcze znana.

Posłuchaj

3:59
Serial "The Crown" – historia brytyjskiej rodziny królewskiej na finiszu (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

Czytaj też: 

 

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Michał Żołądkowski
Gość: Dawid Muszyński (krytyk filmowy)
Data emisji: 6.09.2023
Godzina emisji: 14.16

kc

Polecane