A gdyby śmierć poddać w wątpliwość? Agata Kunderman w "Trójce pod Księżycem".

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
A gdyby śmierć poddać w wątpliwość? Agata Kunderman w "Trójce pod Księżycem".
Ostateczność śmierci przerażaFoto: pixelparticle/shutterstock

Agata Kunderman to autorka bloga "Konkret Babka". Już niedługo ukaże się jej debiutancka książka, thriller "Wróżda". I właśnie o pracy nad tą książką, a także o planach na przyszłość opowiadała Katarzynie Cygler w "Trójce pod Księżycem".

– U mnie zaczęło się od dziwnego pytania dotyczącego śmierci. Któregoś dnia myślałam, rozważałam i wręcz przeraziło mnie to, kiedy zrozumiałam, jak bardzo śmierć jest ostateczna. Kiedyś dowiedziałam się o śmierci mojego bardzo bliskiego kolegi i miałam poczucie, że powinnam do niego natychmiast zadzwonić. I w momencie, kiedy się przekonałam, że jest to absolutnie niemożliwe, i że nie będzie możliwe już nigdy, przeraziło mnie to, jak bardzo ta śmierć jest ostateczna. I wtedy stwierdziłam: „A co by było, gdyby śmierć poddać w wątpliwość? Że ta śmierć czasami nie jest, może nie być ostateczna z różnych powodów?” – mówi Agata Kunderman o genezie powstania swojej debiutanckiej książki, thrillera "Wróżda". – I to jest pierwszy element, który pojawia się w mojej powieści: główna bohaterka, Joanna, dostaje informację, że dziecko, z którym już się mentalnie pożegnała i które pochowała trzy lata wcześniej, może jednak żyć. Że ta śmierć w tym przypadku ostateczna się nie okazała, chociaż ona w tę ostateczność uwierzyła – opowiada.

– I to był tak naprawdę ten pierwszy pomysł, który się pojawił i rozpoczął proces tworzenia tej historii. To, co było dla mnie najważniejsze, to zachować wiarygodność. I to okazało się również najtrudniejsze – zdradza.


Posłuchaj

52:07
Agata Kunderman o swoim debiutanckim thrillerze "Wróżda" (Trójka Pod Księżycem)
+
Dodaj do playlisty
+

 


***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Data emisji: 6.09.2023
Godzina emisji: 0.06

pr


Polecane