Kobosko: nie ma powodów, by podnosić wiek emerytalny, warto stworzyć system zachęt

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Michał Kobosko z Polski 2050 powiedział, że koalicyjny komitet wyborczy Trzecia Droga nie widzi powodów, by podnosić wiek emerytalny. Kandydat Trzeciej Drogi Ryszard Petru postuluje zrównanie wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn na poziomie 62 lat.

Michał Kobosko, wiceprzewodniczący Polski 2050, mówił w Programie 3 Polskiego Radia o kandydatach na listach Trzeciej Drogi. Wśród nich wymieniał Ryszarda Petru, którego chwalił jako postać barwną i merytoryczną.

– Ryszard Petru jest istotną postacią na polskiej scenie politycznej, jest postacią barwną, ale też bardzo merytoryczną i jeżeli miał grzeszki, wpadki w przeszłości, to dzisiaj bardzo wiele osób postrzega go inaczej. Zaprosiliśmy go na listę Trzeciej Drogi ze względu na jego wiedzę merytoryczną – powiedział Kobosko.

Sprawa wieku emerytalnego

Gość Polskiego Radia pytany był o kwestię wieku emerytalnego i podejścia jego ugrupowania do tego tematu, także w kontekście poglądów nowego kandydata.

Jak podkreślił Michał Kobosko, warto stworzyć system zachęt do przechodzenia na emeryturę później, aby zapewnić sobie wyższe świadczenia.

- Jeżeli będziemy pracowali do tego momentu, który jest dziś przewidziany, i my nie widzimy powodu, żeby wiek emerytalny był zmieniony w dzisiejszych realiach Polski, to emerytury będą coraz słabsze z roku na rok. Jeżeli chcemy mieć świadczenia na jakimś niegłodowym poziomie, to uważamy, że powinien istnieć system zachęt, żeby pracować nieco dłużej - ocenił polityk Polski 2050.

Kandydujący z list wyborczych Trzeciej Drogi Ryszard Petru opowiada się za zrównaniem wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn na poziomie 62 lat, jednak taki punkt nie znajduje się w programie koalicji PSL-Polska 2050.

W referendum zaplanowanym na 15 października Polacy odpowiedzą m.in. na pytanie o podniesienie wieku emerytalnego.


Posłuchaj

15:03
Michał Kobosko: uważamy, że powinien istnieć system zachęt, żeby pracować nieco dłużej (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzący: Beata Michniewicz 
Gość: Michał Kobosko (wiceprzewodniczący Polski 2050)
Data emisji: 5.09.2023
Godzina emisji: 8.45

pg/PR3/iar/gs

Polecane