Polski niedosyt po lekkoatletycznych mistrzostwach świata

• Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Polska sztafeta 4x100 metrów w BudapeszcieFoto: SARAH MEYSSONNIER / Reuters / Forum

– Spodziewałam się lepszego rezultatu – mówiła Ewa Swoboda po zakończonych w niedzielę lekkoatletycznych mistrzostwach świata. Polska biegaczka wywalczyła na nich szóste miejsce solo i piątą lokatę w sztafecie.

Z mistrzostw świata w lekkoatletyce, które odbyły się w dniach 19-27 sierpnia w Budapeszcie, polska drużyna wraca z dwoma srebrnymi medalami. Zdobyli je Wojciech Nowicki w rzucie młotem i Natalia Kaczmarek w biegu na 400 m. To najsłabszy wynik od lat. – Spodziewaliśmy się, że ten występ będzie nieco odbiegał od tych, do których polscy lekkoatleci ostatnio nas przyzwyczaili – mówił w Trójce wiceprezes PZLA Sebastian Chmara.

– Pewnie przydałyby się jeszcze jeden, może dwa krążki. Przyznam szczerze, po ostatnich występach Pawła Fajdka spodziewaliśmy się, że wskoczy na podium. Mimo wszystko liczyliśmy też na to, że powróci Anita Włodarczyk – analizował były lekkoatleta.

Do finału biegu na 100 metrów awansowała Ewa Swoboda. Polka zajęła ostatecznie szóste miejsce. O jedną lokatę wyżej Swoboda uplasowała się wraz z koleżankami w sztafecie 4x100 metrów. Tak dobry rezultat sztafety był sporą niespodzianką, ale nasza biegaczka i tak czuła niedosyt. – Spodziewałam się lepszego rezultatu, spodziewałam się rekordu Polski – powiedziała Swoboda. – Ale Polska nie była w finale od szesnastu lat. Mam nadzieję, że to jest dobry prognostyk przed Paryżem, że tam też będzie finał – dodała zawodniczka.

Igrzyska olimpijskie w Paryżu rozpoczną się 26 lipca 2024 roku.

50:58
Po lekkoatletycznych mistrzostwach świata (Trzecia strona medalu/Trójka)