Wstrzymanie ruchu pociągów. Żaryn: nie jest przesądzone, że mówimy o operacji, za którą stoi obce państwo

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Stanisław Żaryn podkreślił na antenie Programu 3 Polskiego Radia, że ABW bada incydenty związane z zatrzymaniem ruchu kolejowego. Podkreślił, że służby przyglądają się także innym nietypowym zdarzeniom.

W Białymstoku zatrzymano mężczyzn, którzy mieli doprowadzić do wstrzymania ruchu pociągów w Podlaskiem. Potwierdza to rzecznik podlaskiej policji, podinspektor Tomasz Krupa. Poinformował on, że zatrzymani mają 24 i 29 lat i trwają czynności procesowe.

Śledztwo ABW

Stanisław Żaryn podkreślił na antenie Programu 3 Polskiego Radia, że cała sytuacja jest badana przez służby. - ABW podjęła działania związane z ingerencją w ruch kolejowy. Ich celem jest sprawdzenie nie tylko, kto za tym stoi, ale jaka była natura tych działań - powiedział.

- ABW musi włączać się w wyjaśnianie tego typu spraw, ale nie jest przesądzone, że mówimy o operacji, za którą stoi obce państwo - dodał.

Polityk zaznaczył także, że ABW włącza się w wyjaśnianie różnego rodzaju zdarzeń. - W tej chwili wiele incydentów lub zdarzeń może wynikać z pewnych operacji chociażby rosyjskich służb specjalnych. Nie możemy bagatelizować różnych zdarzeń. To tematy do sprawdzenia, ale nie ma powodu do siania paniki - powiedział.

Zobacz również w TVP.Info: Zatrzymanie pociągów na Podlasiu

Posłuchaj

14:10
Stanisław Żaryn m.in. o działaniach ABW (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzący: Beata Michniewicz
Gość: Stanisław Żaryn (sekretarz stanu w Kancelarii Premiera)
Data emisji: 28.08.2023
Godzina emisji: 8.45

dz

Polecane