Łukasz Schreiber o rządach PiS: konsekwentnie realizowaliśmy złożone obietnice

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Łukasz Schreiber o rządach PiS: konsekwentnie realizowaliśmy złożone obietnice
Łukasz Schreiber w Programie 3 Polskiego RadiaFoto: Polskie Radio

– Nie ma praktycznie ani słowa, co chcą zrobić, jest tylko wściekły, nienawistny atak na PiS i rząd – powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia o działaniach opozycji Łukasz Schreiber, minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Łukasz Schreiber, który był gościem "Salonu politycznego Trójki", odnosił się do kwestii zbliżających się wyborów parlamentarnych. Jak podkreślił, PiS konsekwentnie zrealizował złożone obietnice.

– Jesteśmy pierwszą ekipą po 1989 r., która naprawdę zrealizowała swoje zobowiązania wyborcze, w zasadzie wszystkie sztandarowe obietnice PiS było w stanie zrealizować – stwierdził.

Jak powiedział, jego formacja chciałaby "poważnej dyskusji programowej" i konfrontacji z tym, co proponuje opozycja. – Tylko problem jest taki, jak posłuchamy największej partii opozycyjnej, która prowadzi kampanię wyborczą dłuższy czas – lider organizuje wiece – tam w tych wystąpieniach (…) nie ma praktycznie ani słowa, co chcą zrobić, jest tylko wściekły, nienawistny atak na PiS i rząd – ocenił polityk.

– Dyskusja o tym, co udało się zrealizować, jest ważna, w większości spraw jest jakoś znana, choć czasami zapominamy o skali tego, czego udało się dokonać, a z drugiej strony jest ważne to, co będziemy planowali i co mamy do zaproponowania Polakom na ewentualną trzecią kadencję – stwierdził.

Działania PiS kontra PO

W radiowej Trójce Łukasz Schreiber przypomniał m.in. kwestie bezpieczeństwa i brak należytych działań w tej sprawie ze strony PO. – Przez lata doprowadzała do zwijania Wojska Polskiego; likwidowano kolejne jednostki wojskowe; brakowało konkretnej świadomej polityki; wydatki na wojsko były ograniczone, wystarczy zderzyć dwie liczby – 37 mld do roku 2015 kontra 137 mld, które są przeznaczane na armię dzisiaj – wymienił.

Łukasz Schreiber wskazał również rozwój polskiej gospodarki i korzystne dla obywateli zmiany podatkowe. – Ile wzrosły średnie płace, dominanta płac, nie wspominając już płacy minimalnej – mówił gość audycji.

– Śmiało można postawić tezę, i jej bronić, że ostatnie 8 lat to czas, kiedy Polacy mogli się bogacić – powiedział Łukasz Schreiber.

Posłuchaj

15:32
Łukasz Schreiber o rządach PiS: konsekwentnie realizowaliśmy złożone obietnice (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadził: Maksymilian Maszenda
Gość: Łukasz Schreiber (przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów)
Data emisji: 10.08.2023
Godzina emisji: 8.45

pg

Polecane