Andrzej Przyłębski: Weber to nikczemnik. On się mści na Polsce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Andrzej Przyłębski: Weber to nikczemnik. On się mści na Polsce
Premier Morawiecki wezwał Manfreda Webera do udziału w debacieFoto: JULIEN WARNAND/PAP/EPA

W ocenie byłego ambasadora w Niemczech Andrzeja Przyłębskiego ataki na Polskę ze strony przewodniczącego EPL Manfreda Webera to swoista zemsta, za to, że nasz kraj zablokował jego kandydaturę na szefa Komisji Europejskiej. 

- Sprawy zaszły już naprawdę za daleko, a poziom irytacji był na tyle duży, że pan premier Morawiecki postanowił wezwać do debaty pana Manfreda Webera - tak prof. Andrzej Przyłębski, były ambasador Polski w Niemczech skomentował, słowa szef Europejskiej Partii Ludowej, który rządzącą w Polsce partię nazwał swoim "wrogiem". 

W ocenie dyplomaty Manfred Weber to postać co najmniej "dziwna". - Powiedziałbym, że to nikczemnik. Atakował Polskę już wcześniej, kiedy były wybory przewodniczącego Komisji Europejskiej. Wtedy Polska pod wpływem tych ataków zablokowała jego kandydaturę i być może on teraz się w jakiś sposób za to mści - zauważał Andrzej Przyłębski. 

Jak mówił gość radiowej Trójki, szefa EPL charakteryzuje "styl konfrontacyjny". - I to w najgorszym niemieckim wydaniu - podkreślał.

Unijne instytucje łamią traktaty

Ambasador Przyłębski zwracał uwagę, że ataki Webera na Polskę pod pretekstem rzekomego łamania demokracji i praworządności są zupełnie absurdalne. - Zwłaszcza, że teraz to instytucje unijne, także pod kierownictwem pana Webera, cały czas dopuszczają się łamania traktatów, jednocześnie zarzucając to Polsce - wskazywał. 

Posłuchaj

7:48
Prof. Przyłębski: Webera charakteryzuje styl konfrontacyjny, w najgorszym, niemieckim wydaniu (Trójkowy komentarz dnia)
+
Dodaj do playlisty
+
Najczęściej czytane

***

Tytuł audycji: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzi: Dariusz Wieczorkowski
Gość: prof. Andrzej Przyłębski (były ambasador Polski w Niemczech)
Data emisji: 8.08.2023
Godzina emisji: 17.45

Polecane