Wszystkie kolory kina. Trwa Festiwal Letnie Tanie Kinobranie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wszystkie kolory kina. Trwa Festiwal Letnie Tanie Kinobranie
Festiwal Letnie Tanie Kinobranie potrwa do 31 sierpniaFoto: Mr.Music/Shutterstock

Podczas wakacyjnych podróży na pewno warto zajrzeć do Krakowa, a będąc już w tym mieście, do Kina Pod Baranami. Tym bardziej że do końca wakacji trwa tam Festiwal Letnie Tanie Kinobranie. O wydarzeniu z filmoznawczynią Olą Starmach rozmawiał Ryszard Jaźwiński.

Hasło tegorocznej odsłony krakowskiego festiwalu to "Wszystkie kolory kina". Przewiduje on co tydzień inne filmy, powiązane z daną barwą. Do tej pory w Kinie Pod Baranami pojawiły się kolory żółty i niebieski. Teraz przyszła pora na pomarańcz. – To chyba najbardziej intensywny kolor emocji i uczuć. Barwa młodości i kreatywności, kojarząca się z zabawą i entuzjazmem – opowiada filmoznawczyni Ola Starmach.

W programie pomarańczowego tygodnia znalazły się zarówno polskie, jak i zagraniczne propozycje. Widzowie będą mogli obejrzeć m.in. filmy "Piosenki o miłości" i "Słoń"; na uwagę zasługuje również obraz "Spragnieni miłości", który wyreżyserował reżyserował Wong Kar Wai. – To najpiękniejsza od strony plastycznej i narracyjnej opowieść o dojrzałej miłości, pewnym końcu i poszukiwaniu ciepła drugiej osoby – zwraca uwagę gość "Fajnego filmu".

Najczęściej czytane:

Letnie Tanie Kinobranie. W repertuarze zagraniczne opowieści o miłości i młodości

Festiwalowy repertuar w ramach pomarańczowego tygodnia przewiduje także pokaz brytyjskiego filmu "Powodzenia, Leo Grande" z udziałem Emmy Thompson. – W dojrzałym wieku przypomina ona, że i potrzeby miłości i doznań możemy realizować w każdym wieku – opowiada Ola Starmach i dodaje, że w tym tygodniu goście Kina Pod Baranami zobaczą również m.in. niedawno wydany "Top Gun: Maverick". – Konfrontuje on narwaną, pełną energii młodość, z doświadczeniem bohatera, w którego wciela się Tom Cruise.

Letnie Tanie Kinobranie potrwa do 31 sierpnia. Po kolorze pomarańczowym festiwal przyjmie barwę zieloną, przywołującą harmonię i równowagę. Kolejne tygodnie wydarzenia upłyną kolejno w kolorach złotym, indygo, fioletowym i czerwonym.


Posłuchaj

3:11
Wszystkie kolory kina. Trwa Festiwal Letnie Tanie Kinobranie (Fajny film/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 27.07.2023
Godzina emisji: 13.43

qch

Polecane