"To wydarzenie stricte polityczne i wyborcze". Kobosko o Marszu miliona serc zapowiedzianym przez Tuska

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- W tej chwili wszystko, co dzieje się w Polsce, jest polityczne. Jesteśmy w okresie przedwyborczym - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Michał Kobosko, wiceprzewodniczący Polski 2050.

Donald Tusk zapowiedział na 1 października Marsz miliona serc. Do tego planu odniósł się gość Salonu politycznego Trójki.

- Mówimy o marszu, który ma być 2 tygodnie przed wyborami, z punktu widzenia PO ma to być niemalże finałowy akcent jej kampanii wyborczej, to wydarzenie stricte polityczne i wyborcze - ocenił.

Jak dodał, "musimy pamiętać, że w Polsce są przepisy dotyczące wyborów i finansowania takich wydarzeń". - Rozumiem, że Platforma będzie go finansowała ze środków swojego komitetu wyborczego, to są różnego rodzaju delikatności - zaznaczył.

"Wszystko jest polityczne"

Wiceprzewodniczący Polski 2050, odnosząc się do genezy pomysłu na marsz PO, przywołał wydarzenia ze szpitala w Krakowie, gdzie w sprawie pacjentki po przyjęciu środków wczesnoporonnych, podejrzewanej o próbę samobójczą wezwano policję.

- Zachowanie funkcjonariuszy policji i zachowanie lekarki kwalifikuje się do tego, by Izba Lekarska zaczęła postępowanie w tej sprawie - stwierdził, dodając, że wydarzenia poruszyły wiele Polek i Polaków. - W tej chwili wszystko jest polityczne, co dzieje się w Polsce, jesteśmy w okresie przedwyborczym (...) Jeśli mamy historię wzbudzającą tak ogromne emocje społeczne, to jest naturalne, że politycy powinni się nią zajmować - stwierdził.

- Powiedzenie, że za 70 dni ludzie zaczną protestować w tej sprawie jest trochę naciągnięciem rzeczywistości, bo nie wiemy, jakie tematy będą wiodące za 70 dni, czyli na ostatnim etapie kampanii wyborczej, w tym kontekście mogę się tylko zdziwić, że Donald Tusk nie zwołuje protestów teraz, jeżeli uważa, że ta sprawa tak bardzo ludzi dotyka - ocenił.


Posłuchaj

15:14
Michał Kobosko: w tej chwili wszystko, co dzieje się w Polsce, jest polityczne. Jesteśmy w okresie przedwyborczym (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzący: Beata Michniewicz 
Gość: Michał Kobosko (wiceprzewodniczący Polski 2050)
Data emisji: 20.07.2023
Godzina emisji: 8.45

pg

Polecane