Letnie wyprzedaże już się zaczęły! Na co zwrócić uwagę, kupować teraz, czy jeszcze poczekać?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Letnie wyprzedaże już się zaczęły! Na co zwrócić uwagę, kupować teraz, czy jeszcze poczekać?
Wystartowały letnie wyprzedaże. Ale szczyt przecen jeszcze przed namiFoto: Wayne0216/Shutterstock

Niedawno zaczęły się letnie wyprzedaże. Specjalistki i specjaliści wiedzą jednak, że to dopiero początek i szczyt, czyli największe obniżki, jeszcze nadejdzie. A więc warto poczekać. A może należy szukać lepszych i szybszych obniżek w sieci?

  • Wyprzedaże się zaczęły, jednak szczyt obniżek jeszcze nie nadszedł. Warto więc poczekać
  • Przed zakupami warto zrobić listę, co chcemy kupić. Prawdopodobnie i tak kupimy jeszcze inne rzeczy, jednak lista może pomóc ograniczyć szaleństwo wyprzedażowych zakupów
  • Online najłatwiej jest ciekawe rzeczy i odpowiednie rozmiary upolować w nocy i nad ranem – radzi ekspertka

Kobiety polują dużo częściej

– Kobiety są bardziej podatne na promocje i wyprzedaże niż mężczyźni. Wynika to z faktu, że mamy większe zapotrzebowanie na stroje i stylizacje. Lubimy mieć stroje na różne okazje, lubimy też mieć nowe kreacje i nie lubimy ich powtarzać. Co też nie jest dobre, bo napędza niepotrzebny konsumpcjonizm – przyznaje doradca modowy Malwina Then. – Z kolei mężczyźni nie mają nic przeciwko temu, żeby założyć jeden garnitur na kilka okazji – stwierdza.

Cierpliwość: cecha doświadczonego łowcy okazji

– Mamy za sobą niecałe dwa tygodnie wyprzedaży w popularnych sieciówkach. Było też już pierwsze pogłębienie promocji, ale to jeszcze nie są ostateczne ceny: w zeszłym roku ostatnie zakupy na wyprzedażach robiłam 22 sierpnia. Oczywiście, asortyment nie był już bardzo szeroki, ale wtedy można upolować rzeczy w najlepszej cenie – tłumaczy Trójkowy gość. – Trzeba być tylko cierpliwym, gdyż rozmiary nie są dostępne cały dzień: online najłatwiej jest je upolować w nocy i nad ranem – zdradza swój sposób na zakupy.

– W sklepach stacjonarnych nie mamy na to wpływu: sprzedawcy dokładają towar rano ze zwrotów, także tych internetowych – dodaje.

Co i jak kupować na wyprzedażach?

– W idealnym świecie powinno wyglądać to tak: przed wyprzedażami robimy przegląd szafy, sprawdzamy, co w niej brakuje i robimy listę, wg której kupujemy. Ale wiadomo, że znajdujemy też rzeczy, które po prostu nam się podobają. Jednak nawet jeżeli kupimy przysłowiowe 10 t-shirtów za 10 złotych to… przecież nie potrzebujemy ich aż tyle. Zastanówmy się więc, czego potrzebujemy i czy na pewno jest to kolejna sukienka letnia? – radzi rozmówczyni Piotra Firana. – Pamiętajmy, że lato w Polsce trwa bardzo krótko i przez większość roku nosimy swetry, kurtki, długie spodnie i pełne buty. I na letnich wyprzedażach takie rzeczy, poza sukienkami i t-shirtami, również możemy znaleźć. Więc warto przyjrzeć się także klasycznym trenczom, swetrom, eleganckim butom, garniturom – wskazuje.

– Teraz ceny garniturów damskich i męskich w sieciówkach są bardzo niskie, w porównaniu z cenami, które możemy spotkać w sezonie – zapewnia.

Przeczytaj także


Posłuchaj

6:59
Letnie wyprzedaże już się zaczęły. Na co zwrócić uwagę, co kupować? (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Piotr Firan
Gość: Malwina Then (doradca modowy)
Data emisji: 11.07.2023
Godzina emisji: 7.13

pr

Polecane