"Myślcie sobie, co chcecie" – komedia SF na "Scenie teatralnej Trójki" [POSŁUCHAJ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Myślcie sobie, co chcecie" – komedia SF na "Scenie teatralnej Trójki" [POSŁUCHAJ]
Kadr z nagrania słuchowiska "Myślcie sobie, co chcecie"Foto: Wojciech Kusiński/PR

Na wakacyjną Scenę Teatralną Trójki zaprosiliśmy nie często pojawiający się w naszym teatrze gatunek, choć – wydaje się – obiecujący wiele atrakcji. Mamy bogatą tradycję literacką w tej dziedzinie: to Stanisław Lem w swoich licznych książkach pisał o przyszłości z niesamowitym poczuciem humoru. W świecie filmu najsłynniejszą komedią fantastyczną jest "Seksmisja" Juliusza Machulskiego.

Piotr Skotnicki: historyk, autor sztuk, reżyser, muzyk, absolwent kursu reżyserii w Wajda School, jest wielbicielem fantastyki. W ubiegłym roku wzbogacił repertuar Teatru PR o zabawne słuchowisko pod niejednoznacznym tytułem "Myślcie sobie, co chcecie". Premiera odbyła się w Radiowej Jedynce. 

A przy okazji prezentacji słuchowiska w Trójce, spotkaliśmy się także z jego autorem, Piotrem Skotnickim.


***

Poniżej artykuł poprzedzający premierę w Jedynce.

Piotr Skotnicki powraca z kolejną szaloną komedią (wcześniej "Wielkie porządki w Klubie Patriotów", "Spokojna głowa, czyli kryzys wieku niemowlęcego"). Tym razem całość utrzymana jest w klimacie apokaliptycznej farsy fantastyczno-naukowej. Jak w każdej, dobrze skrojonej komedii, mamy tu dynamiczną akcję z wieloma zwrotami, brawurowo wyrazistych bohaterów, a wszystko zanurzone w gęstym sosie refleksji nad kondycją ludzkości. W tym trudnym czasie warto spojrzeć na samych siebie z życzliwym dystansem. Jeśli jednak pewnego dnia ktoś lub coś zacznie czytać w waszych myślach… lepiej o tym nie myśleć!


Piotr Skotnicki "Myślcie sobie, co chcecie" – 9.07.2023, godz. 22.05.

Reżyseria: Piotr Skotnicki

Realizacja akustyczna: Agnieszka Szczepańczyk

Muzyka i wykonanie: Piotr Skotnicki

Kierownictwo produkcji: Mateusz Wyderka

Obsada: Szymon Kuśmider, Krzysztof Stelmaszyk, Joanna Jeżewska, Emilia Krakowska, Angelika Kurowska, Bartosz Obuchowicz, Mateusz Wyderka, Rafał "Pono" Poniedzielski, Jan Warenycia

Czas trwania: 39’58"


Posłuchaj

53:28
Piotr Skotnicki "Myślcie sobie, co chcecie" (Scena teatralna Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Do wysłuchania "Sceny teatralnej Trójki" w niedzielę (9 lipca) zaprosili Barbara Marcinik i Dariusz Pieróg.

Polecane